"Gods kalpot Rīgai" kongresā aicina partiju pretendēt uz varu valsts līmenī

© Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Partijai "Gods kalpot Rīgai" ir pienācis laiks domāt par savas pārstāvības paplašināšanu, veidojot blokus un savienības ar līdzīgi domājošām reģionālajām partijām, lai nākamajās Saeimas vēlēšanās tā varētu pretendēt uz varu arī valsts līmenī, šādu nostāju GKR kongresā šodien pauda Rīgas domes deputāts Vjačeslavs Stepaņenko (GKR).

Pēc politiķa vārdiem, patlaban valsts augstākajos amatos ir nokļuvuši "divi pusārzemnieki" - premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) un Valsts prezidents Egils Levits. "Jāpatur prātā, ka šie cilvēki ne visai saprot Latvijas sabiedrību, jo izauguši citā vidē. Šis atsevišķais moments parādīsies viņu turpmākajā politiskajā darbībā, ietekmēs arī visu mūsu dzīvi," uzskata Stepaņenko.

GKR politiķa vērtējumā, Kariņa valdība esot pirmā Latvijas laikā, kas nepildot likumus un nerealizējot valdības deklarācijā doto solījumu par elektrības obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu un mediķu un pedagogu atalgojuma celšanu. "Neviena cita valdība nekad iepriekš nav atļāvusies nepildīt likumus. Kas notiek? Notiek bezkompromisa tiesiskums," valdību turpināja pelt Stepaņenko.

Pēc viņa sacītā, tas, ka šajā situācijā "klusē gan tiesībsargājošās iestādes, gan arī Valsts prezidents", radot visatļautības sajūtu, kas varot izpausties ar turpmākajās valdības rīcībās un lēmumos, kas jau esot vērojams - netiek ņemts vērā Latvijas iedzīvotāju viedoklis par teritoriālo reformu.

Stepaņenko tiesisko nihilismu un visatļautību saskata, valdošajai koalīcijai lemjot arī par partiju finansēšanas likumu. "Tā ir mana dziļa pārliecība, ka tas ir politiskais dīls [darījums], politiskais kartelis, noslēgts izdevīgs dīls, apmainot prezidenta amatu pret dažādiem labumiem," paziņoja Stepaņenko, piebilstot, ka tā vietā, lai palielinātu mediķu un mācībspēku algas, tiek palielināts partiju finansējums.

"Sabiedrība, kā mēs zinām, to neatbalsta. Sabiedrība rekordātrā tempā ir savākusi parakstus un piedāvā partiju finansējumu ieviest tikai uz 14 Saeimas sasaukumu," turpināja Stepaņenko.

Stepaņenko pauda nostāju, ka, ņemot vērā minēto, GKR esot pienācis laiks domāt par to, kā paplašināt savu pārstāvību un pretendēt uz varu nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Plašākai varas iegūšanai savulaik tika izveidota atsevišķa partija "Gods kalpot mūsu Latvijai", tomēr GKR līderis Andris Ameriks tika atzinis, ka šis projekts netika izdevies, jo "nebija nepieciešamās vilkmes".

Tagad Ameriks aģentūrai LETA sacīja, ka nākotnē partija gan ir jāpapildina ar jauniem domubiedriem, gan GKR esot jāmainās. Viņš atgādināja, ka plašākai varas iegūšanai savulaik tika izveidota atsevišķa partija "Gods kalpot mūsu Latvijai", taču tā neguva vēlētāju atbalstu. Tāpēc likumsakarīgs jautājums, ko darīt pilsētas partijai GKR, par ko balsis atdod pamatā rīdzinieki.

"Partijai ir jābūt tālākajam sapnim, tālākajam mērķim, vīzijai, uz ko virzīties. Bez šaubām, pirmais solis būs pašvaldību vēlēšanas, kas būs sevis pierādīšana, vai varam noskriet sprintu," sacīja Ameriks.

Pēc viņa teiktā, nākotnē pēc pašvaldību vēlēšanām partijai jāmeklē veidu, kā startēt Saeimas vēlēšanās - vai nu apvienojoties ar reģionālajām partijām, vai kā citādāk. "Partijai būs jāmainās. Nevar cerēt, ka cilvēki reģionos balsos par GKR. Ja partija nemainīsies, tā iekļūs stagnācijā, jo kā pilsētas partija ir sasniegusi zināmus griestus," piebilda Ameriks.

Svarīgākais