Ziemeļkoreja: Kodolsarunu nebūs, ja Vašingtona turpinās naidīgu politiku

 
©AP/SCANPIX/LETA

Ziemeļkoreja svētdien apsūdzēja Vašingtonu naidīgā politikā pret Phenjanu un paziņoja, ka nedomā atsākt kodolsarunas ar ASV, kamēr Vašingtona turpinās īstenot šādu politiku.

"Mums nav nodoma turpināt šādas nelabumu uzdzenošas sarunas (..) pirms ASV spers būtisku soli un neatgrieniski pārtrauks naidīgo politiku pret Korejas Tautas Demokrātisko Republiku (KTDR)," sacījis Ziemeļkorejas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs, kura teikto citē Ziemeļkorejas oficiālā informācijas aģentūra KCNA.

"KTDR un ASV dialoga nākotne ir atkarīga no ASV attieksmes, un termiņš ir šī gada beigas," uzsvēris Ziemeļkorejas ĀM pārstāvis.

Jau ziņots, ka sestdien Stokholmā notika ASV un Ziemeļkorejas sarunas par Phenjanas kodolatbruņošanos, taču Ziemeļkorejas delegācijas vadītājs Kims Mjongiļs pēc sarunām paziņoja, ka tās cietušas neveiksmi un beigušās bez rezultāta, jo Vašingtonas pārstāvji "pie sarunu galda ieradās tukšā".

Sarunas ar ASV prezidenta Donalda Trampa īpašo pārstāvi Ziemeļkorejas jautājumos Stīvenu Bīganu bija ilgi gaidīts pasākums kopš ASV vadītās kodolsarunas ar Ziemeļkoreju pārtrūka, kad otrajā samitā, kas februārī notika Vjetnamā, Tramps noraidīja Kima Čenuna prasību par plašiem sankciju atvieglojumiem apmaiņā pret daļējiem atbruņošanās soļiem. Jūnija beigās abi līderi tikās uz demarkācijas līnijas starp abām Korejas pussalas valstīm un vienojās atsākt sarunas.

Ziemeļkorejas līderis Kims, pērn jūnijā Singapūrā tiekoties ar Trampu, neskaidri apņēmās darboties "Korejas pussalas denuklearizācijas" virzienā. Abu līderu parakstītajā dokumentā nav minēts konkrēts procesa grafiks, kā arī nav noteikts, kā process tiks īstenots.

Šonedēļ Ziemeļkoreja paziņoja, ka no zemūdenes, kas atradās ūdeņos pie tās austrumu piekrastes, ir palaidusi jauna tipa ballistisko raķeti, kas zināma kā "Pukguksong-3". Nereti pirms starptautiskām sarunām Ziemeļkoreja veic militārus manevrus, lai tādā veidā izdarītu spiedienu uz sarunu partneriem.

Tramps atzina, ka nesaskata problēmu vairākos tuvas darbības rādiusa raķešu izmēģinājumos, ko īstenojusi Ziemeļkoreja, uzstājot, ka viņa attiecības ar Ziemeļkorejas līderi ir labas.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!