Krievija cerot, ka ASV nekad nepublicēs Trampa un Putina sarunas

 
©AP/SCANPIX/LETA

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis piektdien paudis cerību, ka ASV nekad nepublicēs Krievijas līdera un ASV prezidenta Donalda Trampa telefonsarunu transkriptus.

"Mēs vēlētos cerēt, ka tāda situācija neradīsies mūsu divpusējās attiecībās, kurās jau tāpat ir pietiekami daudz gana nopietnu problēmu," Dmitrija Peskova teikto citējusi Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Ar šādu paziņojumu Peskovs nācvis klajā pēc tam, kad ASV šonedēļ publicēja iepriekš noslepenotas piezīmes par 25.jūlijā notikušo Trampa un Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska telefonsarunu.

Telefonsaruna ir galvenais pierādījums ASV Kongresa apakšpalātas sāktajā impīčmenta izmeklēšanā pret Trampu saistībā ar aizdomām, ka viņš mēģināja piespiest Zelenski iegūt kompromitējošu informāciju par iespējamo Trampa sāncensi nākamā gada prezidenta vēlēšanās no Demokrātu partijas Džo Baidenu, kura dēs Hanters agrāk ieņēma augstu amatu Ukrainas naftas un gāzes kompānijā.

Tramps ir apgalvojis, ka ASV saņēma Ukrainas valdības atļauju publiskot sarunas pierakstus.

Peskovs norādīja, ka sarunu pierakstu publicēšana ir "neierasta prakse".

"Ierasti tādas valstu vadītāju sarunas ir slepenas vai ļoti slepenas. Tāda ir ierastā prakse visā pasaulē," sacījis Putina preses pārstāvis.