KM problēmas ar darbinieku atrašanu; iemesls - atalgojums

 
©Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļā jau ilgstoši ir problēmas ar kadriem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).

Viņš atzina, ka nodaļa nav pilnībā nokomplektēta, esot ļoti grūti atrast kompetentus cilvēkus un notiek kadru mainība.

Tāpat Puntulis aizvien nav atradis sev padomnieku mediju jautājumos. "Šobrīd pie zināmas kadru mainības šajā nodaļā, būtu nekorekti runāt par manu padomnieku (..)," viņš sacīja.

Puntulis atzina, ka grūtības piesaistīt cilvēkus ir saistītas ar atalgojumu.

Ministram tika vaicāts arī par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbu. Norādīts uz to, ka Saeimā notiek diskusijas par padomes atlaišanu, Puntulis uzsvēra, ka tas ir parlamenta jautājums. Savukārt viņš ar esošo NEPLP cieši sadarbojas un viņam nav pamata tai neticēt.

Ministrs arī uzsvēra, ka nākamgad, pēc NEPLP paustā, redzams pietiekams finansējums, lai uzsāktu sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus. Tomēr pastāv jautājums, kāds finansējums būs nepieciešams, lai to turpinātu un pabeigtu. Viņš sacīja, ka par to otrdien, 24.septembrī, gaidāma pirmā diskusija.

Vienlaikus, lai stiprinātu sabiedriskos medijus, viņaprāt, ir jārunā par piesaisti konkrētam finansējumam, piemēram, iekšzemes kopproduktam.

Tāpat viņš atgādināja, ka šobrīd notiek darbs pie jaunā Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma izstrādes.

"Domāju, ka esam uz laba un pareiza ceļa. Un arī šeit es neredzu vietas īpašam pesimismam," viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka Jaunās konservatīvās partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns iepriekš nācis ar iniciatīvu no amata atbrīvot NEPLP priekšsēdētāju Daci Ķezberi. Arī Latvijas Žurnālistu asociācija iepriekš vērsās Saeimā, pieprasot no amatiem atbrīvot NEPLP locekļus.

Ķezbere jūlijā paziņoja, ka apsver NEPLP vadītājas amata atstāšanu, taču lēmumu par to pieņemšot līdz septembrim. Septembra pirmajā pusē viņa paziņoja, ka pašlaik neatkāpsies no NEPLP vadītājas amata. Viņa skaidroja, ka nevar atļauties nenodrošināt NEPLP darbību situācijā, kad viens no padomes pārstāvjiem ir komandējumā, cits dosies komandējumā pēc nedēļas, tāpat ir NEPLP locekļi, kam būs jādodas atvaļinājumā.

Reizē NEPLP vadītāja norādīja, ka vēl nezina, kāda situācija būs novembrī un decembrī, skaidrojot, ka izmaiņas varētu ienest arī topošā sabiedrisko mediju likuma pieņemšana.

Tikmēr Saeimas Cilvēktiesību komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) aģentūrai LETA sacīja, ka Ķezberes lēmums ir nepatīkams pārsteigums, jo "viņa netur savu vārdu par to, ka viņa 9.septembrī rakstīs atlūgumu".

"Šis solījums nav izpildīts. Mēs komisijā ar sadarbības partneriem vēlējāmies šīs darba attiecības izbeigt pa labam, pa draugam. Šajā gadījumā nolēmu komisijai un sadarbības partneriem piedāvāt Ķezberes atstādināšanas procedūru, jo uzskatu, ka viņa nevar turpināt darbu NEPLP gan reputācijas, gan profesionalitātes risku dēļ," sacīja Kaimiņš.