Vācijas prezidents: Nākotnes attiecības ar Krieviju nevar turpināties, kā līdz šim

 
©Reuters/Scanpix

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers ieteicis Eiropas valstīm būt prātīgākām un atturīgākām attiecībās ar Krieviju.

Nav piepildījušās cerības uz visaptverošu, arvien integrētāku partnerību ar Krieviju, un pašlaik abās pusēs valda "dziļa vilšanās", Šteinmeiers svētdien sacīja Somijā notikušā konferencē.

"Laba lieta būtu objektīvākās attiecības, tādas, kuras nenoslogo pārmaiņu gaidas," runājot par Eiropas attiecībām ar Krieviju, teica Vācijas prezidents.

"Tomēr prātīgākas, atturīgākas attiecības arī rada riskus," viņš atzina.

"Un konflikta turpināšanās Ukrainas austrumos joprojām būtiski ietekmē attiecības, tāpat ietekme ir arī Krimas aneksijai," turpināja Šteinmeiers.

Vācijas prezidents runāja par "jaunu konceptuālu pieeju" attiecībās ar Krieviju, uzsverot, ka, viņaprāt, nākotnes attiecības ar Krieviju nevar turpināties, kā līdz šim.

Viņš paskaidroja, ka Eiropa nevar klusējot noskatīties, kā izteikšanās brīvība Krievijā arvien vairāk tiek ierobežota.

Nesenā žurnālista Ivana Golunova aizturēšana un atbrīvošana Krievijā vēlreiz pierādīja, cik nepieciešama un nozīmīga ir modrība un praktiskas solidaritātes izrādīšana, atzina Vācijas prezidents.

"Tomēr funkcionālākas partnerības vārdā mums vairāk jāapzinās, ka mūsu iespējas mainīt Krieviju ir ierobežotas," viņš uzsvēra.

Somijas prezidenta vasaras rezidencē Kultarantā 20 kilometrus uz austrumiem no Turku nedēļas nogalē notika divu dienu konference par ārlietām un drošības politiku. Tajā pulcējās apmēram simt dalībnieku.

 

Abonē