Pat ja Zakatistovs tiks izdots kriminālvajāšanai, viņš turpinās vadīt "KPV LV" frakciju

 
©F64 Photo Agency

Ja Saeima šodien lems par parlamenta deputāta Ata Zakatistova (KPV LV) izdošanu kriminālvajāšanai, politiķis turpinās vadīt "KPV LV" Saeimas frakciju.

To šodien žurnālistiem apliecināja Zakatistovs. Viņš arī izdošanas kriminālvajāšanai gadījumā turpinās strādāt kā Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs.

Politiķis arī pastāstīja, ka "KPV LV" frakcija par priekšsēdētāja vietnieku ievēlējusi deputātu Ēriku Pucenu (KPV LV). Iepriekš no priekšsēdētāja vietnieka amata tika atbrīvots deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Kā ziņots, Saeimas šodienas darba kārtībā paredzēts lemt par Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lūdza prokuratūrai par krāpšanu lielā apmērā apsūdzēt Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu. Tad prokuratūra vērsās Saeimā ar lūgumu izdot Zakatistovu. Ģenerālprokuratūra jau nolēmusi Tamužu saukt pie kriminālatbildības par krāpšanu lielā apmērā.

Zakatistovs un Tamužs apsūdzības noraida. Zakatistovs žurnālistiem apgalvoja, ka pārmetumi par krāpšanu nav pamatoti, jo viņš sniedzis Tamuža uzņēmumam "Eco Baltia Gupa" konsultācijas par atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem Eiropas Savienībā (ES). Savukārt Tamužs apgalvoja, ka iesniegums pret viņu un Zakatistovu esot daļa no "Eco Baltia Group" līdzīpašnieku biznesa strīda.

Zakatistovs preses konferencē izdalīja apkopojumu par pieņemšanas-nodošanas aktiem par laiku no 2016.gada 1.jūnija līdz 2017.gda 31.maijam saskaņā ar konsultāciju līgumiem starp "Per capita" un "Eco Baltia Grupa". Šajā apkopojumā bija minēti pieņemšanas-nodošanas aktu numuri, kā arī jautājums, par ko sniegtas konsultācijas. Piemēram, konsultācijas sniegtas par Eiropas Komisija nostāju atkritumu apsaimniekošanas nozares konkurences un regulācijas jautājumos, starptautiski atzītu atkritumu apsaimniekošanas pētniecības kvalitātes novērtējumu un prasībām, pārmaiņu vadības konsultācijas par ES direktīvām un citi.

Ja Saeima piekrīt kriminālvajāšanas sākšanai pret kādu deputātu, viņš zaudē tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, līdz kriminālvajāšanas izbeigšanai vai līdz brīdim, kad stājas spēkā notiesājošs tiesas spriedums. Šajā laikā deputāts saņem pusi sava atalgojuma.