Maijā visstraujāko reitingu kritumu piedzīvojusi "Saskaņa", kāpumu - ZZS un VL-TB/LNNK

 
©F64 Photo Agency

Šā gada maijā visstraujāko reitingu kritumu piedzīvojusi politiskā partija "Saskaņa", bet kāpumu - Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma", atsaucoties uz socioloģisko pētījumu centra SKDS veikto aptauju.

Ja Saeimas vēlēšanas norisinātos maijā, par "Saskaņu" balsotu 17,5% vēlētāju, kas ir par 2,2 procentpunktiem mazāk nekā aprīlī. Tomēr šādā amplitūdā "Saskaņas" reitings svārstījies jau iepriekš. Piemēram, aprīlī tas bija pieaudzis par diviem procentpunktiem, salīdzinot ar martu. Neraugoties uz pēdējā mēneša laikā piedzīvoto atbalsta kritumu, "Saskaņa" joprojām ir līdere politisko partiju reitingā.

Kā liecina SKDS dati, otro vietu partiju popularitātes sarakstā ar 8,8% vēlētāju atbalstu ieņem ZZS, no kuras vien par 0,2 procentpunktiem atpaliek VL-TB/LNNK. Šo abu politisko spēku reitings maijā pieaudzis par 1,9 procentpunktiem. Nacionālā apvienība turklāt reitinga kāpumu piedzīvojusi jau otro mēnesi pēc kārtas, proti, aprīlī šī politiskā spēka atbalsts bija palielinājies par 1,7 procentpunktiem, salīdzinot ar martu.

Maija reitingā ceturto vietu ar 7,9% vēlētāju atbalstu ieņem Jaunā konservatīvā partija, kuras popularitāte mēneša laikā kritusies par 0,7 procentpunktiem, bet tai seko "Jaunā vienotība" ar 6,1% vēlētāju atbalstu, kas ir par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā aprīlī. Sarakstā sestajā vietā ir apvienība "Attīstībai/Par!" ar 5,9% vēlētāju atbalstu, kas ir par 0,3% vairāk nekā aprīlī.

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu maijā, 5% barjeru nepārvarētu ne Latvijas Reģionu apvienība (LRA), kuru atbalsta 4% vēlētāju, ne valdībā pārstāvētā "KPV LV", kuras reitings ir 2,4%, ne "Progresīvie" ar 1,9% reitingu, ne arī Latvijas Krievu savienība (LKS) ar 1,5% vēlētāju atbalstu. LRA un "Progresīvo" reitings kopš aprīļa palielinājies attiecīgi par vienu un 0,4 procentpunktiem, bet "KPV LV" un LKS atbalsts sarucis attiecīgi par 0,4 un 0,1 procentpunktu, liecina SKDS dati.

Saskaņā ar aģentūras LETA arhīvu, valdībā pārstāvētās partijas "KPV LV" popularitāte SKDS reitingā kopš pērnā oktobra, kad notika Saeimas vēlēšanas, kritusies teju piecas reizes. Pērnajā oktobrī "KPV LV" reitings bija 11,5% un partija otra populārākā aiz "Saskaņas".

Maijā veiktās SKDS aptaujas dati liecina, ka par citām partijām balsotu 0,2% aptaujāto vēlētāju, 16,9% nezina, par ko atdotu savu balsi, bet 18,4% respondentu pauduši, ka Saeimas vēlēšanās nepiedalītos.

 

Abonē