Vēl viena partija apstrīdējusi CVK lēmumu par EP vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu

 
©Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Arī politiskā partija "Jaunā Saskaņa" vērsusies Administratīvajā apgabaltiesā, apstrīdot Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumu par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, apstiprināja tiesā.

Lieta tiks skatīta rakstveida procesā un spriedums tajā gaidāms šī gada 11.jūnijā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) publicētā informācija liecina, ka "Jaunā Saskaņa" savā EP vēlēšanu priekšvēlēšanu kampaņa nav tērējusi finanšu līdzekļus.

Jau vēstīts, ka EP vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu apstrīdējusi arī partiju apvienība "Latviešu nacionālisti".

Tiesā aģentūra LETA noskaidroja, ka "Latviešu nacionālisti" pieteikums tiks skatīts mutvārdu sēdē 6.jūnijā plkst.11. Tiesā ar atsevišķu prasību vērsies arī partijas saraksta līderis Andris Rubīns, norādīja tiesā.

Kā ziņots, CVK 31.maijā apstiprināja galīgos EP vēlēšanu rezultātus.

Saskaņā ar apstiprinātajiem rezultātiem EP ir ievēlēti Valdis Dombrovskis (JV), Sandra Kalniete (JV), Nils Ušakovs (S), Andris Ameriks (GKR/S), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ivars Ijabs (AP) un Tatjana Ždanoka (LKS).

CVK šo lēmumu pieņēma, ņemot vērā par partijām nodoto balsu skaitu. Vislielāko atbalstu - 26,2% - EP vēlēšanās saņēmusi "Jaunā Vienotība". Par "Saskaņu" nobalsojuši aptuveni 17,5% vēlētāju, bet par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - ap 16,4% vēlētāju. Apvienību "Attīstībai/Par!" atbalstījuši ap 12,4% vēlētāju, bet partiju "Latvijas Krievu savienība" - ap 6,2% balsstiesīgo.