"KPV LV" frakcijas 11 deputāti vienojas Valsts prezidenta amatā atbalstīt Levitu

 
©Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas kodols, ko sevī ietver 11 deputāti, ir pieņēmis lēmumu Valsts prezidenta amatā atbalstīt Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, šorīt intervijā Latvijas Radio paziņoja partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Zakatistovs atzina, ka frakcijai nebija viegli pieņemt lēmumu par atbalstu Levitam, jo pirmajā tikšanās reizē minētais kandidāts nepārliecināja frakcijas vairākumu.

Taču otrajā tikšanās reizē, kad jau bija zināmi visi trīs Valsts prezidenta amata kandidāti, frakcijas deputāti pārliecinājās, ka viņš par Latvijas tautu domā tūkstoš gados un viņš redz, kur Latvijas nācija jau attīstījusies un to turpinās darīt.

Zakatistovs atzina, ka kodolu veido 11 "KPV LV" Saeimas frakcijas deputāti, līdz ar to Levits var rēķināties ar tik lielu deputātu atbalstu.

LETA jau ziņoja, ka deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) žurnālistiem apliecināja, ka balsos par Levitu, savukārt parlamentārieši Ieva Krapāne (KPV LV), Ramona Petraviča (KPV LV), Ēriks Pucens (KPV LV) un Ivars Puga (KPV LV) neatklāja savu izvēli. Petraviča pastāstīja, ka frakcijas iekšējie opozicionāri lēmuma pieņemšanā nepiedalījās, bet pārējam frakcijas kodolam būs vienots balsojums.

Uz Valsts prezidenta amatu kandidē Levits, tiesībsargs Juris Jansons un Saeimas deputāts, "KPV LV" frakcijas opozicionārs Didzis Šmits.

Ja atsevišķi "KPV LV" deputāti un pārējā koalīcija pieturēsies pie iepriekš pavasarī paustā, Levitam trešdien būtu jāsaņem nepieciešamais balsu skaits ievēlēšanai Valsts prezidenta amatā. Nav gan zināms, kādu ietekmi uz Valsts prezidenta vēlēšanu rezultātu atstās šodien pieņemtais "KPV LV" frakcijas lēmums.