Kaimiņš atkārtoti atcelts no "KPV LV" frakcijas priekšsēdētāja biedra amata

 
©Oksana DŽADANA, F64 Photo Agency

No partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedra amata atkārtoti atcelts partijas dibinātājs Artuss Kaimiņš, šovakar vēsta Latvija Televīzijas raidījums "Panorāma".

Viņš šo amatu zaudēja jau pirms dažām nedēļām, bet pats uzskatīja, ka atcelšana nav notikusi atbilstoši frakcijas nolikumam.

Frakcijas sēdē Kaimiņš rosināja pārskatīt šo lēmumu. Deviņiem frakcijas locekļiem balsojot par un trīs pret, Kaimiņš no priekšsēdētāja biedra amata atcelts, raidījumam apstiprināja frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs.

Jautāts, vai Kaimiņu varētu izslēgt arī no frakcijas, Zakatistovs iepriekš atbildēja noliedzoši. Savukārt deputāte Linda Liepiņa ("KPV LV") teica, ka frakcijā jau kādu laiku par to runāts un, viņasprāt, tam arī varētu pietikt balsu.

Kā ziņots, 2.maijā par Kaimiņa atbrīvošanu no frakcijas priekšsēdētāja biedra amata balsoja septiņi no 11 deputātiem, kas veido aptuveni 64% balsu, bet saskaņā ar Kaimiņa interpretāciju politiķa atbrīvošanai no amata bija nepieciešamas 2/3 jeb nepilni 67% balsu.

Zakatistovs iepriekš norādīja, ka atbalsta Kaimiņa atbrīvošanu no frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amata, un ka tas ticis darīts frakcijas darba organizācijas uzlabošanai un informācijas plūsmas standartizēšanai. Viņš norādīja, ka ir bijušas vairākas reizes, kad politiķis rīkojies "kā solists".