Atceries! Balsošana EP vēlēšanās ārvalstīs ir iespējama tikai 25. maijā

 
©REUTERS/ SCANPIX

Eiropas Parlamenta vēlētāji, kuri izvēlējušies balsot ārvalstīs, bet viņu deklarētā adrese 11. maijā bija Latvijā, ir saņēmuši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsūtītas iecirkņa apstiprinājuma vēstules, no kurām izriet, ka iepriekšēja balsošana 22.-24. maijā ir iespējama arī iecirkņos ārvalstīs.

Ārlietu ministrija informē, ka vēlētāji ārvalstīs nobalsot var tikai 25. maijā un tikai tajā iecirknī, kurā ir pieteikušies līdz 7. maijam. Šāda kārtība saistīta ar to, ka saskaņā ar likumu iepriekšēja balsošana ir iespējama tikai tajos iecirkņos, kuros tehniski var nodrošināt elektronisku datu apmaiņu starp visiem iecirkņiem tiešsaistē.

Tādēļ iepriekšējā balsošana ir iespējama tikai Latvijā. Tāpat, ja vēlētājs ir pieteicies balošanai kādā no ārvalstu iecirkņiem, personai nav iespējama iepriekšēja balsošana Latvijā.

22.-24. maijā vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs ir atvērti, lai vēlētāji varētu iepazīties ar pirmsvēlēšanu materiāliem. Lai noskaidrotu katra iecirkņa darba laiku 22.-24. maijā, lūdzam sazināties tieši ar izvēlēto vēlēšanu iecirkni. Iecirkņu kontaktinformācija pieejama šeit, no saraksta izvēloties Latvijas pārstāvniecību, kurā vēlaties saņemt informāciju par balsošanas kārtību, kandidātu sarakstiem un citu ar vēlēšanām saistītu informāciju.

Jau vēstīts, ka šorīt Latvijā konstatēti traucējumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā, līdz ar to nobalsot citā iecirknī, šobrīd nav iespējams.