Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Politika

Kariņš neredz šķēršļus Levita kļūšanai par Valsts prezidentu

© Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) patlaban neredzot nekādus šķēršļus Eiropas Savienības (ES) tiesas tiesneša Egila Levita kļūšanai par Valsts prezidentu.

Intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" Kariņš sacīja, ka šobrīd neredz "nevienu iemeslu, kāpēc Levits nevarētu būt mūsu nākamais Valsts prezidents". Premjers uzsvēra, ka Valsts prezidenta vēlēšanas būs atklātas, līdz ar to ikviens varēs redzēt, kā katrs Saeimas deputāts ir balsojis.

"Ja cilvēki šobrīd sola atbalstu kandidātam, nu tad redzēsim, vai viņi šo solījumu pilda, bet es šobrīd neredzu nevienu iemeslu, kāpēc lai tā nebūtu," apgalvoja Ministru prezidents.

Vaicāts, vai tādējādi uzskata, ka opozīcijas kandidātu pieteikšana valsts pirmās personas amatam faktiski neietekmēs prezidenta vēlēšanu iznākumu, Kariņš atbildēja, ka tāds ir opozīcijas uzdevums - mēģināt ar visiem iespējamajiem paņēmieniem "iegriezt" valdībai. "Tā tas notiek, un Valsts prezidenta vēlēšanas ir kārtējā iespēja," piebilda premjers.

Kā ziņots, Valsts prezidenta vēlēšanas notiks 29.maijā. Uz augsto amatu pretendēs valdošās koalīcijas virzītais kandidāts ES Tiesas tiesnesis Levits, kā arī opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības virzītais kandidāts tiesībsargs Juris Jansons un dažu "KPV LV" iekšējās opozīcijas deputātu virzītais kandidāts parlamentārietis Didzis Šmits (KPV LV).

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nekandidēt uz otro termiņu augstajā amatā.