Krauze: Lēmums rīkot prezidenta vēlēšanas 29.maijā izskatās pēc likuma pārkāpuma

 
©F64 Photo Agency

Saeimas Prezidija lēmums rīkot Valsts prezidenta vēlēšanas 29.maijā un neskatīt 34 opozīcijas deputātu priekšlikumu Valsts prezidenta vēlēšanas rīkot 5.jūnijā izskatās pēc likuma pārkāpuma, sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Saeimas Prezidijs ceturtdien nolēma 29.maijā plkst.10 sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, kuras darba kārtībā ir Valsts prezidenta vēlēšanas.

Krauze informēja, ka par balsošanas rīkošanu 5.jūnijā bija parakstījušies 34 deputāti no ZZS, partijas "Saskaņa", pie frakcijām nepiederošajiem parlamentāriešiem, kā arī "KPV LV" opozicionāriem.

"Saeimas Prezidijs šo priekšlikumu ignorēja un pieņēma lēmumu par vēlēšanu rīkošanu 29.maijā. Izskatās, ka Prezidijs ir pieļāvis likuma pārkāpumu un neievēro trešdaļas deputātu tiesības. 34 deputātu iesniegumu nevar tā vienkārši nolikt malā un pieņemt lēmumu, neizskatot iesniegumu," norādīja Krauze.

Viņš norādīja, ka iesniegumu parakstījušie deputāti juridiski izvērtēs Saeimas Prezidija rīcību un informēs par to medijus, kā arī prasīs paskaidrojumus no Prezidija. Krauze piebilda, ka patlaban izskatās, ka pārkāpts Saeimas Kārtības rullis un deputātu tiesības.

"Tā jau var prezidenta vēlēšanas atlikt vispār uz gadu, vai novilcināt jebkuru jautājumu, līdz tas vairs nav aktuāls," sacīja Krauze, piebilstot, ka opozīcija rosināja vēlēšanas rīkot 5.jūnijā, lai sabiedrībai būtu vairāk laika iepazīt izvirzītos kandidātus.

"Iespējams, ka šāds Prezidija lēmums ir saistīts ar lūgumiem izdot atsevišķus deputātus kriminālvajāšanai, kas samazinās pozīcijas deputātu skaitu, tāpēc Saeimas pozīcija vēlas nodrošināties ar iespējami vairāk pieejamām deputātu balsīm," piebilda Krauze.

Kā ziņots, koalīcijas vairākums vienojies Valsts prezidenta amatam atbalstīt Eiropas Savienības Tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru.

ZZS prezidentam pieteiks tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru.

Cīņā par Valsts prezidenta amatu iesaistīsies arī partijas "KPV LV" "opozicionāru" kandidāts Didzis Šmits.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nekandidēt uz otro termiņu augstajā amatā.

Valsts prezidenta kandidatūru pieteikšana sākusies šodien, 9.maijā.