Svētdiena, 26.marts

redeem Eiženija, Ženija

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Politika

Daļa "KPV LV" frakcijas biedru Valsts prezidenta amatam vēlas virzīt Didzi Šmitu

© Rūta Kalmuka/F64 Photo Agency

Daļa partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas biedru Valsts prezidenta amatam vēlas virzīt Didzi Šmitu (KPV LV), apstiprināja pats politiķis.

Viņš skaidroja, ka par šo jautājumu apspriedies ar saviem partijas biedriem. Taujāts, vai par savu kandidatūru runājis arī ar citu Saeimas frakciju pārstāvjiem, Šmits atbildēja netieši, sakot, ka visas partijas savā starpā diskutē par šo tēmu un ir skaidrs, ka valsts augstākajam amatam nepieciešami dažādi kandidāti.

Šmits skaidroja, ka sīkākus komentārus būs gatavs sniegt tikai pēc tam, kad viņa kandidatūra tiks izvirzīta oficiāli - likuma noteiktajā kārtībā.

Parlamentārietis Aldis Gobzems aģentūrai LETA norādīja, ka savu izvēli attiecībā uz Valsts prezidenta amata kandidātu formulēs pirmdien, tomēr piebilda, ka būtu "fantastiski iepriecināts, ja kandidātu vidū būtu Raimonds Pauls".

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Saeimas deputāte Linda Liepiņa (KPV LV), pieņemts lēmums virzīt vēl vienu kandidātu Valsts prezidenta amatam - konkrēta persona jau ir izvēlēta, taču tās vārds pagaidām atklāts netiks.

Liepiņa skaidroja, ka, Valsts prezidenta amata pretendentu, netika vērtēti personas nopelni pagātnē - par prioritāti vērtēšanā izvērtēta skaidra nākotnes attīstības vīzija ar fokusu uz iedzīvotāju labklājības veicināšanu. Minēto Liepiņa nav saklausījusi ne koalīcijas virzītajā Valsts prezidenta amata kandidātā Egilā Levitā, ne arī tiesībsargā Jurī Jansonā, par kura virzīšanu amatam lēmumu pieņēmusi Latvijas Zaļās partijas valde.

LETA jau ziņoja, ka, ja Saeimas deputāti balsos kā solījuši, tad Levits varētu saņemt vismaz 55 deputātu balsis. Atbalstu Levita kandidatūrai ir paudusi nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Jaunā konservatīvā partija un partiju apvienība "Attīstībai/Par!", kurām kopā ir 41 balss. Levitu plāno atbalstīt arī "Jaunā Vienotība", kuru Saeimā pārstāv astoņi deputāti.

No partijas "KPV LV" pagaidām atbalstu Levita kandidatūrai ir pauduši vairāki deputāti - Artuss Kaimiņš, Ramona Petraviča, Blumbergs, Jānis Vitenbergs, Aivars Geidāns, kā arī Ivars Puga.

Visas partijas savā starpā par to diksutē, un to, ka nepieciešamas dažādas kandidatūras.

Valsts prezidenta ievēlēšanai nepieciešama vismaz 51 deputāta balss. Šoreiz pēc izmaiņām Satversmē Valsts prezidents tiks ievēlēts atklātā balsojumā.