Trešdiena, 21.februāris

redeem Ariadne, Eleonora

arrow_right_alt Politika

Vējonis pieņēmis saprātīgu lēmumu, jo viņam parlamentā trūka atbalsta, uzskata Zatlers

© Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, izšķiroties nekandidēt uz otro pilnvaru termiņu, ir pieņēmis "ļoti saprātīgu godaprāta lēmumu", jo viņam drošas bija tikai 11 no 100 balsīm Saeimā, šādu viedokli telekanālā LNT pauda bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Zatlers vērtēja, ka Vējonis savu termiņu Valsts prezidenta amatā ir aizvadījis godam. Viņš gan pauda viedokli, ka Vējoņa četrgade bija mierīgs laiks, jo valstī nebija lielu satricinājumu, kas gan nenozīmējot, ka prezidents būtu maz strādājis.

Zatlers atzīmēja, ka jurists Egils Levits pašlaik ir vienīgais un labākais kandidāts prezidenta amatam, kas gan neizslēdzot, ka ir iespējami pārsteigumi, ko Latvijas politika līdz šim ir pierādījusi.

Kā ziņots, maija izskaņā Saeima vēlēs nākamo Valsts prezidentu, kurš amatā stāsies vasaras vidū. Pēc Vējoņa paziņojuma par nekandidēšanu uz otro pilnvaru termiņu vienīgais kandidāts amatam pašlaik ir Levits, kuru virza vairums valdošās koalīcijas partiju, solot viņam parlamentā nodrošināt kaut nelielu, bet balsu vairākumu.