Svētdiena, 26.marts

redeem Eiženija, Ženija

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Politika

SAB nepiešķir Gobzemam pielaidi valsts noslēpumam

© Dāvis Ūlands/F64 Photo Agency

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) Saeimas deputātam Aldim Gobzemam atteicis piešķirt pielaidi valsts noslēpumam, sociālajā tīklā "Facebook" vēsta pats deputāts.

LETA jau vairākkārt rakstījusi, ka SAB nekad oficiāli publiski neatklāj precīzus iemeslus, kāpēc personām pielaide tiek atteikta. Pats deputāts apgalvo, ka pielaide atteikta, jo viņš "Facebook" publicējis zemesgrāmatu izdruku par premjerministra Krišjāņa Kariņa ģimenes darījumiem ar kino "Pionieris" un Kipras ofšoriem.

Tāpat deputāts apgalvo, ka pielaide atteikta, jo viņš "Facebook" ievietojis ziņu, ka advokāta Romualda Vonsoviča birojā iegājis portāla "Delfi" redaktors Ingus Bērziņš.

"Neesmu bijis likumpaklausīgs un esmu cīnījies par savām tiesībām, pieprasot Valsts ieņēmumu dienestam sniegt precizējumu, kas no manis tieši ir ticis prasīts," kā trešo iemeslu pielaides nepiešķiršanai minējis deputāts.

Politiķis arī šodien sola publiski atklāt informāciju par to, "vai varētu būt tā, ka kāds specdienesta vadītājs ārpus savas dzīvesvietas redzēts smagā alkohola reibumā".

Gobzems jau pagājušajā nedēļā paziņoja ka viņam neesot ilūziju par pozitīvu SAB lēmumu, tāpēc šo lēmumu viņš gatavojas pārsūdzēt. Likums paredz, ka persona šādu lēmumu var apstrīdēt ģenerālprokuroram 14 dienu laikā no tā paziņošanas dienas. Savukārt ģenerālprokurora lēmumu 14 dienu laikā no tā paziņošanas dienas persona var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā. Lēmuma apstrīdēšana un pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

Gobzems aprīlī bijis uzaicināts uz interviju SAB saistībā ar jautājumu par pielaides piešķiršanu valsts noslēpumam, sociālajā tīklā "Facebook" ierakstījis politiķis.

Deputāts iepriekš pretendējis uz valdības vadītāja amatu, un valdības veidošanas procesā vairāki politiķi apšaubīja, vai Gobzems spēs saņemt pielaidi valsts noslēpumam.