Svētdiena, 26.marts

redeem Eiženija, Ženija

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Politika

Kalnmeiers noliedz, ka pret partiju "Saskaņa" tiek izdarīts politisks spiediens

© Dmitrijs Šuļžics/F64 Photo Agency

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers noliedz, ka pret partiju "Saskaņa" no tiesībsargājošo institūciju puses tiktu izdarīts politisks spiediens.

Šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" Kalnmeiers apstiprināja, ka vēstule no partijas "Saskaņa" ir saņemta un uzreiz noliedza tajā minētās bažas, ka no tiesībsargājošo institūciju puses pret to tiek vērsts politisks spiediens.

"Katrā situācijā, kad notikušas procesuālas darbības Rīgas domē un bija saistītas ar partijas "Saskaņa" biedriem, ir bijusi korekta rīcība no izmeklētāju puses, kā arī ievēroti visi normatīvie akti," sacīja Kalnmeiers.

Jau ziņots, ka politiskā partija "Saskaņa", komentējot vairākas drošības dienestu aktivitātes, apgalvo, ka pret partiju ir vērsts "bezprecedenta spiediens".

"Saskaņa" paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem informē, ka ir vērsusies pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, Satversmes aizsardzības biroja direktora Jāņa Maizīša un Valsts drošības dienesta priekšnieka Normunda Mežvieta, paužot bažas, ka pret partijas biedriem tiek vērsts politisks spiediens.

"Pēdējo dienu laikā partijas "Saskaņa" biedri piedzīvo bezprecedenta spiedienu, kas balansē uz vajāšanas robežas," teikts vēstulē, ko partijas vārdā parakstījusi Saeimas deputāte Regīna Ločmele-Luņova.

"Saskaņas" vēstulē tiek apgalvots, ka bez motivācijas, turklāt publiski un pazemojošā veidā lidostā tika veikta personīgās bagāžas kratīšana Daugavpils mēram Andrejam Elksniņam (S) un Rīgas vicemēram Vadimam Baraņņikam. "Ar ļoti apšaubāmiem iemesliem tiek aizturēts godājams ārsts cienījamā vecumā Genādijs Sevestjanovs," klāsta "Saskaņas" pārstāvji.

Partijas pārstāvji uzskata, ka šādā veidā notiek "mēģinājums kompromitēt politisko spēku, kas ilgstoši gūst vislielāko Latvijas pilsoņu atbalstu vēlēšanās, kas vada lielākās Latvijas pašvaldības".