Svētdiena, 26.marts

redeem Eiženija, Ženija

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Politika

Gobzems sagaida, ka viņam tiks atteikta pielaide valsts noslēpumam

© Dāvis Ūlands/F64 Photo Agency

Saeimas deputāts Aldis Gobzems apņēmies pārsūdzēt Satversmes aizsardzības biroja (SAB) gaidāmo lēmumu par pielaidi valsts noslēpumam, par kuru viņam neesot ilūziju, ka tas varētu būt viņam pozitīvs.

SAB joprojām nav pieņēmis lēmumu, taču par to, kāds tas ir, "droši vien viss ir skaidrs", paziņoja Gobzems. Politiķis sola par SAB sniegto pamatojumu informēt sabiedrību.

Gobzems izteicās, ka "21.gadsimtā esmu sastapies ar klasiskām Padomju Savienības "čekas" metodēm", jo pamatojums lēmumam būšot "vairāk nekā smieklīgs". Visa savāktā informācija neesot nekādā veidā saistīta ar valsts noslēpuma jautājumiem, apgalvoja deputāts.

Viņš uzsvēra, ka visu SAB savākto informāciju no publiskiem reģistriem esot bijis iespējams iegūt vienas, divu dienu vai maksimums nedēļas laikā. Deputāts uzskata, ka SAB šajā gadījumā nodarbojoties ar šauru interešu grupu lobēšanu.

Politiķi pārsteidzis tas, ka SAB darbinieki neesot viņam nosaukuši vārdus, uzvārdus, ieņemamos amatus un pilnvarojumu. Tā kā viņam neesot bijusi iespēja pārliecināties, ka tie ir Satversmes aizsardzības biroja darbinieki, Gobzems arī neesot parakstījies par informācijas neizpaušanu.

Kā ziņots, Gobzems aprīlī bijis uzaicināts uz interviju SAB saistībā ar jautājumu par pielaides piešķiršanu valsts noslēpumam, sociālajā tīklā "facebook.com" ierakstījis politiķis.

Gobzems iepriekš pavēstīja, ka nolēmis pēc Lieldienām vērsties ar civilprasību pret SAB par viņam "nodarīto kaitējumu" kā pilsonim un politiķim.

Jau vēstīts, ka Gobzems tika pretendējis uz valdības vadītāja amatu, un valdības veidošanas procesā vairāki politiķi apšaubīja, vai Gobzems spēs saņemt pielaidi valsts noslēpumam.