Par Kariņa padomnieku nacionālās drošības jautājumos iecelts Māris Cepurītis

 
©Dmitrijs Šuļžics/F64 Photo Agency

Politologs, starptautisko attiecību eksperts, Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis kļuvis par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa padomnieku nacionālās drošības jautājumos, informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Viņš sacīja, ka Cepurītis ir Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas "Starptautiskās attiecības - Eiropas studijas" vadītājs, Politikas zinātnes katedras lektors un Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks. Iepriekš Cepurītis ir strādājis diplomātiskajā dienestā Ārlietu ministrijā, kā arī ieguvis maģistra grādu starptautiskajās attiecībās un pabeidzis doktora studiju programmu Rīgas Stradiņa universitātē.

Cepurītis norādīja, ka sabiedrības un visas valsts drošība ir viens no Latvijas valstiskuma stūrakmeņiem. "No vienas puses, Latvija atrodas relatīvi stabilā reģionā un mūsu sabiedrotie Eiropas Savienībā un NATO ir pasaules attīstītākās un spēcīgākās valstis. No otras puses, mūsu vēstures mācības un pēdējo gadu norises demonstrē, ka pasaulē ir valstis un grupējumi, kuri ir ieinteresēti izmantot arī attīstītu valstu ievainojamības savu mērķu sasniegšanā. Tas liecina, ka nacionālā drošība nav tikai rezultāts, bet nepārtraukts process šo ievainojamību mazināšanai," teica Cepurītis.

Viņš piebilda, ka, uzņemoties pildīt Ministru prezidenta padomnieka nacionālās drošības jautājumos amata pienākumus, ir iespēja izmantot savas zināšanas un pieredzi, lai palīdzētu risināt šos Latvijai svarīgos jautājumus.