Iespējamais ekonomikas ministrs Nemiro nav iecerējis straujas pārmaiņas

 
©F64

Ekonomikas ministra amatam virzītais Ralfs Nemiro (KPV.LV) nav iecerējis straujas pārmaiņas nozarē, izņemot obligātā iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšanu. To viņš solīja šorīt intervijā Latvijas Radio.

Atbildot uz jautājumu, par izmaiņām Ekonomikas ministrijai nonākot KPV.LV pārziņā, Nemiro uzsvēra, ka "straujas pārmaiņas nav iecerēts veikt", izņemot OIK likvidēšanu, kam būs jāķeras klāt uzreiz.

"Pārējās nozarēs straujas pārmaiņas nebūs. Iesākumā iepazīsimies ar visām ministrijas pārziņā esošajām iestādēm un nozarēm, un tad pieņemsim izsvērtus, loģiskus un pārdomātus lēmumus," teica ministra amata kandidāts.

Komentējot situāciju partijā un līdzšinējo KPV.LV neprognozējamību, Nemiro atzina, ka "situācija ir tāda, kāda tā ir". Daži deputāti nav pārliecināti par atbalstu valdībai, daži ir mainījuši lēmumus, taču tas, iespējams, ir politiskās pieredzes trūkums.

Runājot par problēmām tautsaimniecībā, Nemiro piekrita, ka ļoti smags ir darbaspēka trūkuma jautājums. Būvniecības sektors attīstās ļoti strauji un trūkst darbinieku, tāda pati situācija ir arī citās nozarēs. Darbaspēka ievešanas jautājums ir sarežģīts nacionālās politikas kontekstā. Nemiro stāstīja, ka KPV.LV ir apspriests kontrolētas migrācijas scenārijs, ievedot darbaspēku no ārvalstīm, taču uz noteiktu termiņu. Darbaspēka problēmas risināšana būšot kompromisa jautājums.

Tāpat Nemiro atzīmēja, ka tikšot vērtēta nodokļu politika. Valdības deklarācijā ir minēts, ka plānots strādāt pie darbaspēka nodokļu konkurētspējas vairošanas. Viņš gan solīja, ka nodokļu jomā nekādas straujas izmaiņas nebūs. Plānots lūgt ekspertus izvērtēt jauno nodokļu reformu, un, ja kādas izmaiņas būs, tad ne ātrāk par 2021.gadu, teica politiķis.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka partijas "KPV LV" Saeimas frakcija izvirzījusi Nemiro ekonomikas ministra amatam. Nemiro deklarācijā norādījis, ka viņš ir valdes loceklis SIA "ECB Assets". Tāpat publiska informācija liecina, ka Nemiro ir sadarbības partneris zvērinātu advokātu birojā "Rebenoks&Vilders". Advokātu biroja partneris Pāvels Rebenoks patlaban ir zāļu ražotāja "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs.

Tāpat Nemiro bijis advokāts zvērinātu advokātu birojā "Ludis Sakne", ieņēmis jurista amatu uzņēmumā "Darts Gard", kā arī 2000.gadu sākumā bijis jurists Ekonomikas ministrijā un jurista palīgs Nodarbinātības valsts aģentūrā.

Tāpat vēstīts, ka Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) gaidīja, ka partijas "KPV LV" jaunu ekonomikas ministra amata kandidātu, kas nāktu partijas iepriekšējā kandidāta Didža Šmita vietā, kurš piektdien, 18.janvārī, paziņoja, ka atsakās no kandidēšanas uz ministra amatu.