6.lapa
"Nacionālā enerģētikas un klimata plāna" izveide tiek pamatota ar nepieciešamību nodrošināt racionālu un efektīvu klimata mērķu izpildi. Tāpat plāns vajadzīgs, lai turpinātu siltumnīcefektu gāzu emisiju samazināšanu. Topošās valdības partneri norādījuši, ka atbalstīs dabas risinājumu pielietošanu klimata izmaiņu mazināšanai.
Potenciālā jaunā valdība arī iecerējusi "iedzīvināt modernu aprites ekonomiku", kas tiktu panākts, citu starpā, pieņemot jaunu atkritumu apsaimniekošanas plānu, kas veicinātu atkritumu pārstrādi un reģenerāciju. Paredzēts arī ieviest dzeramo iepakojumu depozīta sistēmu un pilnveidot zaļo publisko iepirkumu regulējumu, lai veicinātu to plašāku pielietojumu.
Topošā valdība savā deklarācijā iekļāvusi arī solījumus samazināt gaisa piesārņojumu, un atbalstīt dabas daudzveidības saglabāšanu.
Kā pēdējais punkts topošās valdības deklarācijas sadaļā par vidi un dabas kapitālu, iekļauts mērķis īstenot tādu zemes dzīļu un derīgo izrakteņu politiku, kas stimulē ekonomiski pamatotu un ilgtspējīgu to izmantošanu, tajā skaitā kūdru, sapropeli un citus zemes dzīļu resursus.
Deklarācijā minēts, ka valsts pārvaldes institūciju vadītāji amatā var būt ne ilgāk kā desmit gadus.
Tāpat deklarācijas sadaļā par valsts pārvaldi galvenais uzsvars likts uz valsts kapitālsabiedrību pārvaldību. Kariņa vadītais Ministru kabinets plāno turpināt OECD vadlīnijās iekļauto labas korporatīvās pārvaldības valsts kapitālsabiedrībās principu ieviešanu un sekmēt valsts kapitālsabiedrību vērtības pieaugumu, stiprinot valsti kā aktīvu un informētu īpašnieku un izstrādājot skaidru valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldības politiku.
Tāpat jaunā valdība plāno nodrošināt virzību uz kapitālsabiedrību pārvaldības funkciju pakāpenisku centralizāciju, uzsākot valsts kapitāla daļu turētāja funkciju pakāpenisku nodošanu vienam kapitāldaļu turētājam.
Topošā valdība arī plāno turpināt valsts pārvaldes reformu plāna īstenošanu, īpašu uzmanību veltot valsts pārvaldes funkciju centralizācijai un birokrātijas mazināšanai.