Parādniekam plāno uzticēt atbildību par demogrāfijas jomu

 
©F64

Lai nodrošinātu demogrāfijas politikas straujāku attīstību, atbildību par šo jomu uzņemsies nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvis Imants Parādnieks, teikts topošās valdības koalīcijas sadarbības līguma projektā.

Tomēr konkrēts Parādnieka amats nav minēts.

Premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš šodien pēc topošās valdības partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka valdības sastāvs netiks paplašināts un jauns ministra amats demogrāfijas jautājumos netiks veidots. Vienlaikus politiķi vienojušies, ka demogrāfija ir visas valdības izaicinājums, tātad tiks stiprināts Demogrāfisko lietu centrs, teica Kariņš.

Politiķis Māra Kučinska (ZZS) vadības laikā vadījis ekspertu sadarbības platformu "Demogrāfisko lietu centrs", kas tika izveidota, lai nodrošinātu Kučinska valdības prioritātes - demogrāfiskās situācijas uzlabošana, ģimenes dzīves kvalitāte un sociālais nodrošinājums. Tās uzdevums ir tautas ataudzes atbalsta pasākumu izstrāde un pilnveidošana.

LETA jau vēstīja, ka iepriekš potenciālais premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) bija piedāvājis valdībā veidot demogrāfijas lietu ministra amatu, kuru varētu ieņemt Parādnieks. Tomēr partija "KPV LV" uzstāja uz ministru amatu neveidošanu.

Potenciālie partneri šo prasību ņēma vērā un arī VL-TB/LNNK neiebilda. "VL-TB/LNNK svarīgākais nav amata nosaukums, bet pārliecība, ka demogrāfijas jautājums būs reāla prioritāte, tāpēc, neizslēdzot sekretariāta scenārija iespējamību, vēlamies gan diskutēt par labāko veidu, kā valdība šo jomu var sakārtot institucionāli, gan vienoties par konkrētiem mērķiem demogrāfijas pasākumu jomā, kas būtu īstenojami tuvākajos gados," iepriekš aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Politiķis iepriekš pieļāva, ka minētais sekretariāts varētu tikt veidots uz "Demogrāfisko lietu centra" bāzes.