Visu atzinību par ZZS sasniegto cīņā pret OIK, alkst piesavināties citi

 
©Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Sabiedrība ar sajūsmu uzņēmusi ziņu, ka Saeimā atbalstīts lēmuma projekts par obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu līdz šī gada pavasarim. Tajā pašā laikā nevalda īsta skaidrība par to, kas aiz šī daudzu iedzīvotāju gaidītā priekšlikuma stāv. Un iespējams tieši šī iemesla dēļ laurus par paveikto izlēmušas plūkt atsevišķas jaunās partijas, lai gan patiesībā likumprojektu par OIK atcelšanu sagatavoja un iesniedza Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Kā zināms, Saeimas deputāti ceturtdien, 10. janvārī, nobalsoja par OIK atcelšanu un aicināja Ekonomijas ministriju steidzami izstrādāt tiesību aktus obligātā iepirkuma komponentes atcelšanai no šī gada 31.marta, lai samazinātu elektroenerģijas izmaksas visiem Latvijas patērētājiem.

Šī ziņa sabiedrībā tika uztverta ar sajūsmu, jo tā nozīmē beigas OIK daudzmiljonu biznesam. Tajā pašā laikā ne visos gadījumos pateicības vārdi izskanējuši tiem, kas šo priekšlikumu izstrādājuši un noveduši līdz galam, jo vairāki politiskie spēki padižojušies ar paveikto - viens mazāk, bet kāds krietni vairāk. Jaunā konservatīvā partija (JKP), acīmredzot, nolēmusi šo situāciju izmantot un deķīti pavilkt uz savu pusi.

Dokuments

“Pateicoties Jauno konservatīvo pārliecināšanas spējai un apņēmībai pēc iespējas ātrāk nomainīt veco valdību, kas strādā ZZS vadībā, ar jaunu valdību bez Saskaņas un ZZS, šodienas balsojums par OIK atcelšanu, precīzāk, uzdevuma došanu Ekonomikas ministrijai sagatavot tiesību aktus, lai OIK tiktu atcelts līdz 2019. gada 31. martam, bija vienbalsīgs!” teikts JKP paziņojumā vēlētājiem.

Paziņojumā, kurā JKP uzņemas atbildību par šo sasniegumu, netieši minēts arī tas, ka ZZS vadībā šis lēmums netiktu pieņemts, lai gan patiesībā Zaļo un zemnieku savienība bija tā, kas šo priekšlikumu virzīja izskatīšanai Saeimā.

“Man līdz šodienai neviens nevarētu iestāstīt, ka konservatīvā partija kādreiz tik ļoti leposies par savu balsojumu likumprojektam, ko Zaļo un Zemnieku savienība izstrādāja un iesniedza. Paldies visai Saeimai par atbalstu! Paldies visiem kolēģiem no ZZS, KPV LV un dažiem no Saskaņas, kuri arī piekrita parakstīt priekšlikumu,” pauž Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Ja reiz JKP piesavinājusies ZZS sasniegumus par OIK atcelšanu, tostarp veltot zaļzemniekiem nomelnojušus vārdus, tad nebūs brīnums, ja drīz Jānis Bordāns un citi konservatīvie izmantos jebkuru Saeimas pieņemto likumprojektu savām manipulatīvajām spēlītēm. Tā vien šķiet, ka bez skaļas un nepamatotas baurošanas JKP neko citu neprot! Kā saka, tukša muca…

Avots