"KPV LV" politiķe Krapāne atsauc savu kandidatūru labklājības ministres amatam
 
©f64

Partijas "KPV LV" labklājības ministres amata kandidāte, Saeimas deputāte Ieva Krapāne atsaukusi savu kandidatūru uz labklājības ministres amatu topošajā "Jaunās Vienotības" (JV) politiķa Krišjāņa Kariņa valdībā.

Patlaban notiek "KPV LV" Saeimas frakcijas sēde, un Krapāne šīs sēdes laikā nākusi klajā ar minēto paziņojumu.

Partija "KPV LV" kā kandidāti labklājības ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputāti Ramonu Petraviču (KPV LV).

Līdzšinējā labklājības ministra amata kandidāte, deputāte Ieva Krapāne ir atsaukusi savu kandidatūru "veselības stāvokļa" dēļ, norādīja Zakatistovs.

Politiķis norādīja, ka līdz šim jau nav bijis noslēpums, ka Krapāne ir bērniņa gaidībās, savukārt viņas veselības stāvoklis ir privāts jautājums. To Zakatistovs atturējās komentēt.

"KPV LV" vadītājs ir informējis Ministru prezidenta amata kandidātu Krišjāni Kariņu (JV) par partijas jauno kandidāti labklājības ministra amatam un premjera amata kandidāts esot "akceptējis šo jaunumu".

Vaicāts, vai šī situācija nav negatīvi vērtējams signāls grūtniecēm par viņu iespējām pildīt attiecīgu amatu pienākumus, Zakatistovs uzsvēra, ka sievietes bērniņa gaidībās var veikt darbu vislabākajā veidā.

Premjera amata kandidāts Krišājnis Kariņš aģentūrai LETA pagaidām nav komentējis ministru kandidātu nomaiņu. "Jaunās Vienotības" preses sekretārs Sandris Sabajevs aģentūrai LETA norādīja, ka ministru kandidātu izvirzīšana ir katras partijas atbildība. Neatkarīgi no izmaiņām, "Jaunā Vienotība" sagaida, ka darbs pie valdības deklarācijas sadaļas par labklājības jomu tiks turpināts un tā projekts tiks iesniegts līdz trešdienas darba dienas beigām. Kariņš ar jaunizvirzīto kandidāti, visticamāk, tiksies piektdien, 11. janvārī.

Petravičas sniegtā informācija Centrālajai vēlēšanu komisijai pirms 13. Saeimas vēlēšanām liecina, ka viņa dzimusi 1967. gadā. 1992. gadā absolvējusi Rīgas Tehnisko universitāti, apgūstot specialitāti - bioloģiski aktīvo savienojumu ķīmiskā tehnoloģija.

Petraviča bijusi Saldus novada pašvaldības deputāte.

Tāpat viņa strādājusi par finanšu vadītāju SIA "Monēta". "Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka uzņēmums reģistrēts Saldus novadā un darbojas pārtikas tirdzniecības nozarē. Firma pieder Petravičas vīram, secināms no Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtās Petravičas deklarācijas un informācijas "Firmas.lv".

Deputāte norādījusi 33 160 eiro bezskaidras naudas uzkrājumus un 9624 eiro skaidras naudas uzkrājumus.

Petravičas īpašumā ir dzīvoklis Saldū un Kursīšu pagastā, kā arī būve Ezeres pagastā. Viņas valdījumā atrodas zemes un būvju īpašums Jaunauces pagastā, bet kopīpašumā - zemes un ēkas nekustamais īpašums Aucē.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien premjera amatam nolēma nominēt JV politiķi, Eiropas Parlamenta deputātu Kariņu, kurš labklājības ministra portfeli piedāvāja "KPV LV", savukārt "KPV LV" šim amatam nolēma virzīt Krapāni.