Lai arī sākotnējās valdības veidošanas sarunās partijām radās domstarpības ar partiju "KPV LV", politiķi joprojām cer izveidot Ministru kabinetu Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā un mēģina vienoties par iespēju tai nodrošināt stabilāku balsu vairākumu.
Kariņš ir noraidījis "KPV LV" kandidātu iekšlietu amatam Aldi Gobzemu, un iecerējis sarunas ar partijām turpināt līdz piektdienai. Pēc šī paziņojuma "KPV LV" pulcējās uz frakcijas sēdi, tomēr savu lēmumu par ministru kandidātiem nav mainījusi.
Tomēr vairāki politiķi sarunās ar aģentūru LETA pieļāva, ka sarunas par valdības izveidi Kariņa vadībā joprojām varētu noslēgties sekmīgi. "Jaunās Vienotības" (JV) politiķis Arvils Ašeradens norādīja, ka JV meklēs risinājumus un runās ar partijām par turpmāko rīcību. Sīkākus komentārus Ašeradens nesniedza, vien piebilda, ka ir virkne ideju par to, kā šajā situācijā varētu virzīties uz priekšu.
Arī partiju apvienības "Attīstības/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts uzskata, ka partijas vēl var virzīties uz priekšu, un ir varianti, kā valdību izveidot. Turpināt šo procesu ar četru partiju kodolu ir iespējams, piebilda politiķis. Viņš arī norādīja, ka "KPV LV" lēmums nemainīt nostāju nav pārsteigums, bet politiķiem būtu jārīkojas atbildīgi un valstiski.
Jaunās konservatīvās partijas līderis Jānis Bordāns pauda nožēlu par "KPV LV" rīcību un nostāju. Viņš piebilda, ka JKP piektdien paredzēta tikšanās ar JV pārstāvjiem.
Neoficiāli zināms, ka Kariņam šodien esot notikušas neoficiālās konsultācijas ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. JV pārstāvji šo tikšanos ar prezidentu nekomentēja, arī Kariņš uz telefona zvaniem šovakar neatbildēja.
Neoficiālās sarunās politiķi pieļauj iespēju veidot valdību, kurā būtu pārstāvētā JV, "Attīstībai/Par!", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, kā arī JKP. Tas nozīmētu 50 balsis, bet Kariņš jau iepriekš norādīja, ka būtu jānodrošina stabils balsu vairākums. Līdz ar to trūkstošās balsis varētu nodrošināt daļa "KPV LV" deputātu, jo partijā iezīmējas domstarpības diskusijās par valdības veidošanu, neoficiāli pieļauj politiķi.
Iepriekš Kariņš bija iecerējis atstāt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) opozīcijā, ņemot vērā JKP "sarkanās līnijas" pret šo politisko spēku. No politiķu teiktā izriet, ka pašlaik nav vienošanās par ZZS iesaistīšanu valdībā.
ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze aģentūrai LETA norādīja, ka ar politisko spēku nav notikušas sarunas par iesaistīšanos valdībā. Krauze arī norādīja, ka jau iepriekš ZZS pauda viedokli, ka koalīcijā bija jāiesaista seši politiskie spēki.
Tāpat neoficiāli izskan versija par citu premjera amata kandidātu no JV, kas pagaidām gan neesot ticamākais situācijas risinājums, norāda politiķi.
Jau vēstīts, ka patlaban valdības veidošanas sarunas ved JV politiķis Kariņš, kurš piedāvājis valdībā strādāt pieciem politiskajiem spēkiem - JV, JKP, "KPV LV", apvienībai "Attīstībai/Par" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.