ZZS gatava piedalīties Gobzema veidotā valdībā arī bez "Attīstībai/Par"
 
©Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir gatava piedalīties Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) veidotā valdībā arī bez partiju apvienības "Attīstībai/Par" (AP) dalības tajā, apstiprina ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Krauze norādīja, ka ZZS ir gatava piedalīties tādas valdības darbā, kurai ir vairākums, savukārt par konkrētu partiju aicināšanu ir atbildīgs premjera amata kandidāts. Politiķis uzsvēra, kas ZZS turpinās piedalīties valdības veidošanas sarunās par valstiski svarīgiem jautājumiem.

Krauze uzskata, ka pašlaik nedrīkst apstāties ar valdības veidošanu, jo nepieciešams rast risinājumus gan veselības jomā, tajā skaitā par zāļu cenu samazināšanu, gan saistībā ar elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes sistēmu.

Politiskais spēks pašlaik nevērtējot Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līdera Jāņa Bordāna pausto, ka JKP apsver iespēju rosināt no valdības veidošanas sarunām izslēgt ZZS. Krauze norādīja, ka visām partijām ir iespēja izteikt savus apsvērumus sarunu laikā.

Kā ziņots, Gobzems nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar partiju apvienību AP, aģentūrai LETA paziņoja Gobzems.

"Ar šo paziņoju, ka no turpmākajām valdības veidošanas sarunām izslēdzu "Attīstībai/Par", kurai pielipis valdības gāzēja vīruss. Šim vīrusam jau ir recidīva raksturs un tā, acīmredzot, ir tā jaunā politika, ko partija solīja vēlētājiem," teikts Gobzema paziņojumā.

Tāpat ziņots, ka pēc pirmdien notikušās sestās sarunas partiju pārstāvji atzina, ka tiem aizvien ir daudz neskaidrību un jautājumu saistībā ar topošo valdību, kuru Valsts prezidents uzticējis veidot "KPV LV" premjera amata kandidātam Gobzemam. Vislielākā skepse šajā jautājumā ir izskanējusi no AP pārstāvjiem. Politiķi pirmdien atturējās prognozēt, vai atvēlētajā termiņā Gobzema valdība varētu tikt izveidota, kā arī to, kuras partijas šādu valdību varētu atbalstīt.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm. Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalījās viņa pārstāvētā "KPV LV", "Attīstība/Par!", JKP, VL-TB/LNNK, ZZS, kā arī "Jaunā vienotība". Visas šīs partijas paudušas, ka neredz iespēju veidot valdību ar "Saskaņu".

Kopumā parlamentā darbojas septiņas frakcijas. No "Saskaņas" Saeimā ievēlēti 23 deputāti, JKP un "KPV LV" pārstāv pa 16 deputātiem, AP un VL-TB/LNNK - pa 13, ZZS - 11, bet JV - astoņi deputāti.

Pēc Gobzema paziņojuma sagaidāms, ka sarunas par valdības veidošanu turpinās piecas partijas, kurām kopā parlamentā ir 64 balsis, tomēr JKP ir uzsvērusi, ka tai joprojām ir spēkā "sarkanā līnija" par sadarbību ar ZZS. Ja šīs "sarkanās līnijas" dēļ Gobzema valdības veidošanas sarunas pamestu JKP, tad valdības izveidei vairs nepietiek balsu, savukārt, ja no sarunām tiktu izslēgta ZZS, atlikušajām četrām partijām kopā būtu 53 balsis Saeimā.