Gobzems negaidīti atceļ tikšanos ar Pašvaldību savienību

 
©Ģirts Ozoliņš, F64 Photo Agency

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Valde ir neizpratnē par Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema attieksmi pret pašvaldībām, īsi pirms tikšanās ar LPS Valdes locekļiem, kas bija paredzēta šodien, 4. decembrī, plkst.9, to atceļot. Tikšanās no A.Gobzema puses bija vairākas reizes saskaņota un apstiprināta, apgalvo LPS.

“LPS Valde izprot Gobzema kunga saspringto darba ikdienu, tomēr atgādina, ka Pašvaldību savienības Valdē ir pārstāvji no visiem Latvijas reģioniem, kas šodien speciāli bija atbraukuši, lai tiktos un pārrunātu valdības veidošanas procesu un pašvaldību iesaisti tajā, ko nosaka arī Eiropas vietējo pašvaldību harta,” pauda LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

LPS Valdē ir pārstāvētas: Rīga, republikas pilsētas, visi reģioni, reģionālo attīstības centru pašvaldības, Pierīgas pašvaldības, mazie un lielie novadi.

Tikšanās laikā bija paredzēts apspriest LPS Domes sēdē 1. novembrī apstiprinātos priekšlikumus nākamās valdības deklarācijai un citus pašvaldībām un valstij kopumā būtiskus jautājumus.

Savukārt 14. novembrī LPS ar atklātu vēstuli vērsās arī pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. Tajā tika paustas nopietnas bažas par jaunās valdības veidošanas procesu un demokrātijas ievērošanu, kas tobrīd atspoguļojās Jāņa Bordāna valdības deklarācijas projektā.