LPS valde tiksies ar premjera amatam nominēto Gobzemu
 
©Dāvis Ūlands/F64 Photo Agency

Šodien plkst.9 Rīgā, Mazajā Pils ielā 1, notiks Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valdes un Ministru prezidenta amatam nominētā Alda Gobzema ("KPV LV") tikšanās, informēja savienības pārstāve Jana Bunkus.

Tikšanās laikā paredzēts apspriest LPS apstiprinātos priekšlikumus nākamās valdības deklarācijai un citus "pašvaldībām un valstij kopumā būtiskus jautājumus".

Kā pirmais no LPS priekšlikumiem nākamajai valdībai paredz stiprināt vietējo varu. Otrs priekšlikums ir konsultēties ar pašvaldībām pirms valdības deklarācijas parakstīšanas, lai konstruktīvi apspriestu rīcības virzienus, kas ietekmēs pašvaldību darbību, bet trešais priekšlikums ir uzsvaru valdības deklarācijā likt uz sasniedzamo labumu, nevis uz labuma sasniegšanas līdzekļiem. Tāpat LPS ieskatā valdībai jāturpina darbs pie izglītības reformām, kuru mērķis ir panākt augstāku izglītības kvalitāti un tās organizācijas efektivitāti, tādējādi nodrošinot prasmīgākus uzņēmēju un darbaspēka resursus.

Ar cerību panākt aktīvāku pašvaldību iesaisti valdības deklarācijas veidošanas procesā, LPS uz tikšanos aicināja arī pirmo premjerministra amata kandidātu Jāni Bordānu (JKP). Tāpat, paužot nopietnas bažas par jaunās valdības veidošanas procesu, LPS vērsusies arī pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.