"Nacionāļi" mudina Latviju nepievienoties ANO migrācijas paktam

© F64 Photo Agency

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) mudina Saeimu pieņemt rezolūciju, kurā Ministru kabinets tiek aicināts lemt par nepievienošanos ANO migrācijas paktam.

VL-TB/LNNK paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž, ka šis pakts nav ticis pienācīgi prezentēts un skaidrots sabiedrībai. Līdz ar to sabiedrības vairākuma viedoklis nav ņemts vērā un pakta parakstīšana var nonākt pretrunā ar Latvijā spēkā esošajiem tiesību aktiem. Tāpēc nacionālā apvienība mudinās arī citus Saeimas deputātus parakstīt rezolūciju, tā aicinot Ministru kabinetu nenostāties pret sabiedrības vairākuma interesēm un Latvijas vārdā neparakstīt ANO Globālo drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktu.

VL-TB/LNNK valdē apstiprinātajā rezolūcijas projektā pausts, ka Latvija apzinās, ka eiroatlantiskās kopienas valstis joprojām saskaras ar masveida nekontrolējamas migrācijas izaicinājumiem. Tāpat uzsvērta nepieciešamība risināt migrācijas plūsmu problēmas tur, kur tās rodas, kā arī nepieciešamība efektīvi īstenot Eiropas Savienības jūras un sauszemes ārējo robežu kontroli, lai apturētu nekontrolētas migrācijas plūsmas uz dalībvalstīm. Tomēr jebkādi lēmumi saistībā ar migrācijas politiku ir nacionālo valstu kompetencē, bet pakts paredz nacionālo valstu lomu mazināšanos lēmumos par imigrācijas jautājumiem, teikts rezolūcijas tekstā.

Nacionālās apvienības sagatavotajā rezolūcijas projektā norādīts uz "pakta problemātiku, piemēram, ka tajā identiski tiek uztverti migranta, bēgļa un nelegālā imigranta jēdzieni, tā piešķirot tiem vienādu juridisko statusu un tādējādi noliedzot būtiskās atšķirības starp šiem jēdzieniem, kā arī tiek izteikti apgalvojumi, ka jebkāda migrācija - pat nelegāla - ir cilvēka tiesības".

Rezolūcijā pausts atbalsts ASV, Izraēlas, Polijas, Austrijas, Austrālijas, Bulgārijas, Čehijas, Horvātijas, Igaunijas, Lietuvas, Šveices un Slovākijas valstu lēmumiem par plānoto izstāšanos no pakta parakstīšanas procesa.

Svarīgākais