"KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems mudina politiķus atteikties no iepriekš "novilktajām līnijām" valdības veidošanas procesā, tomēr konkrēti nenosauc, uz kuru no politiskajiem spēkiem šis viņa aicinājums attiecas.
"Aicinu visus politiķus, kas personisko argumentu dēļ ir novilkuši līnijas, kas apgrūtina jebkādas iespējas jebkādos formātos veidot valdību vai veidot sarunas par valdību, padomāt valstiski un atkāpties no šīm līnijām," pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni žurnālistiem sacīja Gobzems.
Viņš arī aicinājis sabiedrību nedomāt šķeltnieciski, bet par saliedēšanos. Gobzems arī atvainojās "savam konkurentam", apvienības "Attīstībai/Par!" premjera kandidātam Artim Pabrikam par to, ka kāds varētu būt "iztulkojis nepareizi iepriekšējos paziņojumus". Iepriekš Gobzems pauda, ka "KPV LV" nestrādās Pabrika vadītajā valdībā.
Lūgts precizēt, vai tas nozīmē, ka "KPV LV" būtu gatava darboties valdībā arī Pabrika vadībā, Gobzems tieši neatbildēja. Viņš pauda, ka ar prezidentu pārrunāts tas, vai Gobzems kā premjers var vai nevar savākt balsu vairākuma atbalstu. Gobzems esot apliecinājis, ka to spēj izdarīt. Vienlaikus viņš neatbildēja uz žurnālistu jautājumu par to, kuras partijas atbalstītu viņa vadīto valdību. "Nesteidziniet mani un mūsu partiju!" mudināja politiķis.
Aicināts komentēt Gobzema sacīto, Pabriks norādīja, ka, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi sarunās ar Gobzemu, viņš nevēlētos steigties ar vērtējumiem. Pabriks pieļāva, ka Gobzems varētu būt atvainojies par saviem izteikumiem, ka viņa pārstāvētā partija nestrādāšot Pabrika valdībā. Gobzema atvainošanās varētu būt saistīta ar to, ka "KPV LV" valde nebija lēmusi par šo viņa paziņojumu, minēja AP politiķis.
Pabriks norādīja, ka par to, vai AP un "KPV LV" būtu gatavas sadarboties, būtu jālemj katras partijas valdes līmenī. Tāpat abiem politiskajiem spēkiem būtu jāturpina sarunas par sadarbību. Politiķis norādīja, ka pašlaik nav kritiska krīzes situācija, un ka ir iespējams samērā strauji izveidot valdību, ja tam būs politiskā griba.
Taujāts, vai mudinājums atkāpties no iepriekš novilktām līnijām attiecas arī uz "Saskaņu", Gobzems sākotnēji tieši neatbildēja. Viņš norādīja, ka tas attiecināms uz visu sabiedrību. Atbildot uz jautājumu, vai "KPV LV" būtu gatava strādāt ar "Saskaņu" koalīcijā, Gobzems uzsvēra, ka "KPV LV" nav lēmusi par koalīciju un sagaida prezidenta lēmumu par premjera nomināciju.
"Mēs kā partija līdz šim brīdim esam izpildījuši visus savus solījumus," akcentēja Gobzems, vaicāts, vai "KPV LV" turēs solījumu nesadarboties ar "Saskaņu" valdībā. Gobzems turpināja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks vēloties ieviest jaunu politiku, kas paredz turēt solījumus.
Kā ziņots, Valsts prezidents šodien Rīgas pilī tikās ar Pabriku un Gobzemu.
7.novembrī Valsts prezidents Ministru prezidenta amatam nominēja Jaunās konservatīvās partijas premjera amata kandidātu Jāni Bordānu, dodot laiku līdz 21.novembrim panākt vienošanos par nākamās koalīcijas aprisēm, iespējamo valdības sastāvu un Saeimas vairākuma atbalstu.
Taču pēc nedēļu ilgiem JKP centieniem vienoties par iespējamo Bordāna valdību un tās darbiem vairākas partijas nolēma izstāties no šīm sarunām. Ņemot to vērā, prezidents Bordāna nomināciju atsauca.
Politiķiem pagaidām nav izdevies vienoties par topošo valdību un pat koalīcijas sastāvu. Valdības veidošanas sarunās iesaistīti seši politiskie spēki - "KPV LV", JKP, "Attīstībai/Par!", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī "Jaunā Vienotība".
JKP uzsver, ka valdībā nesadarbosies ar ZZS, tāpēc piedāvāja veidot piecu partiju koalīciju. Pārējiem politiskajiem spēkiem gan nav būtisku iebildumu pret ZZS iekļaušanu valdībā.