Valsts prezidents Raimonds Vējonis valdības veidošanu nolēmis uzticēt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidātam Jānim Bordānam.
Valsts prezidents Bordānu aicināja divu nedēļu laikā līdz 21.novemrbim izveidot valdības aprises un jaunajai valdībai nodrošināt vairākuma atbalstu.
Ņemot vērā, ka jau mēnesi notikušās 13.Saeimā ievēlēto partiju konsultācijas par valdības veidošanu, Vējonis no Bordāna sagaida izlēmīgu un atbildīgu rīcību, lai panāktu vienošanos par nākamās koalīcijas aprisēm, iespējamo valdības sastāvu, kā arī prioritāri veicamajiem darbiem.
Izredzes izveidot valdību viņa vadībā Bordāns vērtēja kā "80 pret 20", norādot, ka iespējas var būt arī par 5% lielākas vai mazākas.
Viņš skaidroja, ka Vējoņa dotā uzticība viņam ir "avansēta", proti, tā ir izteikta ne tikai viņam tieši, bet Latvijas sabiedrībai, kas ievēlējusi konkrēto parlamentu un vēlējusi par partijām, kas ieguvušas vairākumu. "Visi kandidāti ir vienlīdz godājami, un valdības sastādīšanu un darbību varēs raksturot kā komandas darbu. Esmu pieradis strādāt komandā, un, ja to vadu, tad esmu tās līderis, nevis priekšnieks," teica politiķis.
Pēc Bordāna domām, Vējoņa dotais termiņš valdības izveidei ir pilnīgi pietiekams. Komentējot to, kādēļ Vējonis varētu būt izvēlējies tieši viņu, Bordāns minēja, ka argumentu no Valsts prezidenta puses neesot bijis daudz, tomēr plašāk komentēt Vējoņa izvēli politiķis atturējās.
Viņš minēja, ka kolēģus no "KPV LV" un partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) aicinās kopīgi izveidot valdību kā partijām, kurām uzticējies lielākais vēlētāju skaits. "Tas iezīmē pārmaiņas, un, ja esmu nominēts es, tad pārmaiņas vēlētos iezīmēt ar nopietnu tiesiskuma pārbaudi visai Saeimai, proti, vai jaunās partijas spēs atbildēt par saviem vārdiem, ka šīs partijas nākušas, lai stiprinātu Latvijas jauno virzību," sacīja Bordāns.
Tomēr JKP premjera amata kandidāts uzreiz piebilda, ka jaunās valdības veidošanā nesadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību, kā tas tika pausts iepriekš.
JKP Saeimas vēlēšanās ieguva trešo lielāko atbalstu un 16 deputātu vietas jaunajā parlamentā.
Politiķi pagaidām nav vienojušies par topošo valdību un pat koalīcijas sastāvu. Valdības veidošanas sarunās ir iesaistīti seši politiskie spēki - JKP, "KPV LV", "Attīstībai/Par!", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī "Jaunā Vienotība" (JV).
Valdības veidošanas sarunās iniciatīvu bija uzņēmušies trīs politiskie spēki, kuri iepriekš parlamentā nebija pārstāvēti - "KPV LV", JKP un AP. Katrs no šiem politiskajiem spēkiem piedāvāja arī savu premjera amata kandidātu: "KPV LV" kandidāts ir Aldis Gobzems, JKP - Bordāns, bet AP - Artis Pabriks.
Pagaidām gan sarunās nebija iezīmējies konkrēts premjera kandidāts, par kuru varētu vienoties partijas. JKP uzsver, ka nesadarbosies ar ZZS, bet pārējie sarunās iesaistītie politiskie spēki mudināja veidot plašāku koalīciju kopā ar ZZS.
Valsts prezidents ir ticies ar visām 13.Saeimā ievēlētajām partijām, kā arī ar minētajiem premjera amata kandidātiem. Vējonis iepriekš arī kritizējis politiskos spēkus, norādot, ka 13.Saeimā ievēlēto partiju darbu pie jaunās koalīcijas veidošanas ir neapmierinošs.
Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Bordāns 1993.gadā Saeimas vēlēšanās kandidējis no partijas "Latvijas ceļš" saraksta. Bordāns netika ievēlēts, bet iekļuva parlamentā ar "mīksto mandātu". Saeimā viņš strādāja Juridiskajā komisijā, Pieprasījumu komisijā, kā arī izmeklēšanas komisijā uzņēmuma "Lattelekom" darbības izvērtēšanai.
Citos parlamenta sasaukumos līdz 13.Saeimai Bordāns nav darbojies, lai arī kandidējis arī 6.Saeimas vēlēšanās no "Latvijas ceļa" saraksta, 10.Saeimas vēlēšanās - no partiju apvienības "Vienotība" saraksta, 11.Saeimas vēlēšanās - no nacionālās apvienības saraksta, bet 12.Saeimas vēlēšanās - no JKP saraksta. Šogad notikušajās 13.Saeimas vēlēšanās Bordāns tika ievēlēts parlamentā.
Viņš arī vairākas reizes kandidējis Rīgas domes vēlēšanās - 1997.gadā no "Latvijas ceļš" saraksta, bet 2017.gadā - no Jaunās konservatīvās partijas saraksta, kad arī tika ievēlēts Rīgas pašvaldībā. Bordāna pārstāvētais politiskais spēks strādā Rīgas domes opozīcijā.
Bordānam ir pieredze arī citos amatos. Piemēram, 2010.gadā viņš bija Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) padomnieks un parlamentārais sekretārs, bet 2012.gadā pildīja Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus.
2012.gadā Bordāns kļuva par VL-TB/LNNK virzīto tieslietu ministru. Tomēr jau 2013.gada novembrī nacionālā apvienība vērsās pie premjera un informējusi par plāniem atsaukt Bordānu no tieslietu ministra amata. TB/LNNK valde paziņoja, ka tieslietu ministra faktiskā darbība liecina par dalību cita politiskā spēka veidošanā, kas nav savietojams ar atrašanos TB/LNNK. Nacionālās apvienības pārstāvji bija uzsvēruši, ka Bordāna atrašanās biedrībā "Demokrātiskie patrioti", kas paziņojusi par jaunas partijas veidošanu, neesot normāla situācija.
Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis gan paziņoja, ka neprasīs Bordāna demisiju, jo uzskata, ka ir svarīgi turpināt virzīt ministra pieteiktās reformas, par ko paredzēts vienoties koalīcijas darba grupā. Bordāns zaudēja amatu 2013.gada novembrī līdz ar pārējiem valdības locekļiem pēc Dombrovska paziņojuma par atkāpšanos no premjera amata, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē.
Bordāns 2014.gadā bija viens no Jaunās konservatīvas partijas dibinātājiem.