Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pirms tikšanās ar partiju "KPV LV" paplašinās savu valdības veidošanas sarunu grupu.
Kā aģentūru LETA informēja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, sarunu sākotnējo grupu plānots paplašināt ar vēl citiem pārstāvjiem no ZZS valdes, kā arī no abu pamatpartiju - Latvijas Zemnieku savienības (LZS) un Latvijas Zaļās partijas (LZP) - valdēm.
ZZS sākotnējo darba grupu veidoja Krauze, kā arī 13.Saeimā neievēlētie LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis un LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.
Šonedēļ "KPV LV" paziņoja, ka neies uz valdības veidošanas sarunām, ja tajās no ZZS piedalīsies arī Saeimā neievēlēti deputāti. Sarunās ar citiem politiskajiem spēkiem gan "KPV LV" tādu ultimātu neuzstādīja.
Vēlāk partijas retorika pret ZZS mainījās. "KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems sacīja, ka ir gatavi "sarunāties kaut vai ar sātanu", bet šāds solis - tāda sarunvedēja deleģēšana, kuram nav tautas mandāta - tikšot uztverts kā nedraudzīgs žests pret partiju un tās principiem.
"KPV LV" saruna ar ZZS paredzēta 15.oktobrī plkat.14 "KPV LV" birojā Rīgā, Matīsa ielā 38a-9, 5.stāvā.
Kā ziņots, Jaunā konservatīvā partija (JKP), kura sarunas ar citiem 13.Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem pabeidza pirmā, piektdien paziņoja, ka ir gatava vadīt Ministru kabinetu, kurā būtu pārstāvētas piecas no septiņām Saeimā ievēlētajām partijām, "aiz borta" atstājot "Saskaņu" un ZZS. Pati JKP savā Ministru kabinetā bez premjera amata vēlētos arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un iekšlietu ministra krēslus.
Nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK tiktu kultūras ministra amats, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas un Zemkopības ministrijas vadības groži.
Saskaņā ar JKP piedāvājumu, apvienībai "Attīstībai/Par!" (AP) tiktu trīs ministrijas - Finanšu ministrija, Labklājības ministrija un Veselības ministrija -, kā arī Saeimas spīkera krēsls, kurā politiskais spēks, pēc neoficiālas informācijas, labprāt redzētu savu premjera amata kandidātu Arti Pabriku.
Partijai "KPV LV" JKP iecerējusi atvēlēt ekonomikas ministra un satiksmes ministra krēslus, bet "Jaunajai Vienotībai" - tieslietu ministra un aizsardzības ministra posteņus.
Ārlietu ministra amatā JKP gribētu redzēt neitrālu profesionāli - bezpartejisku diplomātu, par ko vienotos un virzītu visas koalīcijas partijas kopā.