Bordāns gatavs veidot valdību; JKP un NA nesadarbosies ar "Saskaņu"

© Oksana Džadana, F64 Photo Agency

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir gatava uzņemties iniciatīvu jaunās valdības izveidē, sacīja politiskā spēka līderis un pirms vēlēšanām kā premjera amata kandidāts pieteiktais Jānis Bordāns.

Komentējot vēlēšanu rezultātus, politiķis uzvēra, ka vēlētāji ir pateikuši, ka vēlas pārmaiņas - visas trīs "jaunās partijas" ieguvušas daudz mandātu Saeimā. Tomēr no jaunajiem spēkiem visvairāk mandātu, visticamāk, saņems JKP, piebilda Bordāns.

"Mēs neesam gājuši politikā tāpat vien, mēs esam gatavi uzņemties atbildību," sacīja JKP līderis, atbildot uz jautājumu par iespēju uzņemties iniciatīvu valdības izveidē.

Taujāts par potenciāliem sadarbības partneriem, Bordāns norādīja, ka jāskatās uz to, ko ir teikuši vēlētāji - viņi no dažādu partiju sarakstiem ir izsvītrojuši cilvēkus, kas saistās ar "stagnāciju un tiesiskuma noniecināšanu". Vienlaikus viņš uzsvēra, ka redz iespēju sarunām ar visām partijām, izņemot "Saskaņu".

Politiķis minēja, ka sarunas par iespējamu sadarbību varētu sākties nākamnedēļ.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ir gatava sarunām par sadarbību 13.Saeimā ar visām partijām, izņemot "Saskaņu", aģentūrai LETA pauda politiskā spēka priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Politiķis pieļāva, ka vispirms varētu būt gaidāms sarunu aplis, kad katra no Saeimā iekļuvušajām partijām izrunājas ar katru. Vismaz VL-TB/LNNK noteikti vēlēsies aprunāties ar katru ievēlēto partiju, izņemot "Saskaņu", norādīja Dzintars.

Komentējot sadarbības iespējas ar partiju "KPV LV", kam priekšvēlēšanu laikā tika izteikti pārmetumi kā populistiem, Dzintars norādīja, ka jāsaprot, vai partijai ir pragmatisks piedāvājums un gatavība strādāt valdībā kā komandai. Politiķis norādīja, ka par "KPV LV" nobalsoja liels skaits vēlētāju, tāpēc šo politisko spēku nevajadzētu izslēgt no sarunām.

Dzintars uzskata, ka rezultāti daudzām partijām "atšķiras ļoti minimāli". Lai panāktu rezultātu, daudziem ir jāvienojas un pašlaik "neviens nevar justies kā absolūts vēlēšanu uzvarētājs". Līdz ar to politiķis nedomā, ka kādai partijai valdības veidošanas sarunās būtu vairāk priekšrocību nekā citiem politiskajiem spēkiem. Pašlaik arī esot pāragri kādam teikt, ka kādai partijai jāuzņemas līderu lomu, piebilda VL-TB/LNNK līderis.

Viņš uzsvēra, ka sarunās ar partijām nacionālā apvienība vēlēsies noskaidrot, ar kuru no potenciāliem partneriem tai ir visvairāk kopīgā.

Kā ziņots, pirmo vietu 13.Saeimas vēlēšanās ar 19,91% ieguvusi partija "Saskaņa", liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie rezultāti. Otrajā vietā ar 14,06% ierindojas "KPV LV", bet trešajā - Jaunā konservatīvā partija, par kuru savu balsi atdevuši 13,6% vēlētāju.

Ceturto vietu ar 12,04% patlaban ieņem apvienība "Attīstībai/Par!", piekto - Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", par kuru nobalsojuši 11,03% balsstiesīgo, bet sesto - Zaļo un zemnieku savienība, kas savākusi 9,96% balsu.

Ar 6,67% Saeimā iekļūst arī "Jaunā Vienotība". Citas partijas 5% barjeru pārvarējušas nav.

"Saskaņa" jaunajā parlamentā varētu iegūt 24 deputātu vietas, Jaunā konservatīvā partija - 16, "KPV LV" - 15, bet nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un "Attīstībai/Par!" - katra pa 13 mandātiem, liecina aģentūras LETA aprēķini. ZZS jaunajā parlamentā varētu pārstāvēt 11 deputāti, bet "Jauno Vienotību" - astoņi parlamentārieši.

Svarīgākais