"Zemnieku saeima" atsakās no idejas prasīt Ašeradena demisiju

© F64

Biedrība "Zemnieku saeima" patlaban nedomā prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) demisiju, jo ministra vadītā obligātā iepirkuma komponentes (OIK) darba grupa strādā pie risinājumiem elektroenerģijas obligātā iepirkuma problemātikas novēršanai, pastāstīja biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Patlaban nav domas par ekonomikas ministra demisijas pieprasījumu.

"Patlaban nav domas par ekonomikas ministra demisijas pieprasījumu," sacīja Lazdiņš, norādot, ka valdības izveidotā OIK sistēmas atcelšanas darba grupa Ašeradena vadībā strādā pie OIK un subsidētās elektroenerģijas sistēmas ietekmes uz tautsaimniecību izvērtējuma, priekšlikumiem OIK kā maksājuma mehānisma atcelšanai un priekšlikumiem esošo atbalsta saņēmēju darbībai pēc OIK maksājumu atcelšanas.

Lazdiņš teica, ka darba grupas mērķis ir līdz šā gada augstam sniegta valdībai informatīvo ziņojumu par attiecīgajiem jautājumiem.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets šā gada 17.aprīlī lēma izveidot OIK sistēmas atcelšanas darba grupu, kuras vadītājs būs ekonomikas ministrs, bet viņa vietnieks Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Ēriks Eglītis. Darba grupai līdz šā gada 1.augustam uzdots sagatavot OIK un subsidētās elektroenerģijas sistēmas ietekmes uz tautsaimniecību izvērtējumu, priekšlikumus OIK kā maksājuma mehānisma atcelšanai un priekšlikumus esošo atbalsta saņēmēju darbībai pēc OIK maksājumu atcelšanas.

Savukārt EM līdz šā gada 1.septembrim uzdots iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus normatīvo aktu grozījumiem par elektroenerģijas OIK maksājumu sistēmas atcelšanu, ņemot vērā darba grupas priekšlikumus.

Tāpat ziņots, ka "Zemnieku saeima" šogad februāra vidū paziņoja, ka saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt ekonomikas ministra demisiju.

Lazdiņš toreiz norādīja, ka daudziem lauksaimniekiem elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma ir palielinājušies par 40-80% jeb par 50 līdz 600 eiro mēnesī. Pēc "Zemnieku saeimas" kongresa, kas notika 9.martā, biedrība joprojām uzturēja spēkā iespēju prasīt ekonomikas ministra demisiju, ja netiks rasts risinājums attiecībā uz elektroenerģijas sadārdzināšanos.

"Zemnieku saeimas" biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 tūkstošus hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.