Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Politika

Zatlers: Krievija cenšas mūs pabaidīt

© F64

Krievija pret Baltijas valstīm pašlaik cenšas lietot baidīšanas taktiku, šādu viedokli telekanālā LNT pauda eksprezidents Valdis Zatlers.

Krievijai vienkārši gribas mūs pabaidīt - parādīt, ka viņiem ir ieroči un ka viņi māk tos lietot, izteicās bijušais prezidents. Zatlers uzskata, ka Krievija ar savu baidīšanas taktiku Baltijai var pat palīdzēt, proti, viņu rīcība var novest pie tā, ka arī Zviedrija un Somija iestāsies NATO, kas nozīmēs, ka Baltijas jūra kļūst par NATO jeb "īstu miera jūru".

Zatlers ir pārliecināts, ka militāra apdraudējuma no Krievijas Latvijai nav, mēs esam spējuši uz kaimiņvalsts provokācijām reaģējām mierīgi un tādējādi parādīt savu spēku.

Ekspolitiķis uzskata, ka Rietumvalstu triecieni Sīrijā nedēļas nogalē bijis sava veida lūzumpunkts - pēc triecieniem ASV un Krievija intensīvi komunicējušas, vienojušās par sava veida kompromisu, no kura Krievija tomēr iznākusi kā zaudētāja, jo triecieni bija ļoti precīzi, cilvēki cietuši maz u.tml.

Zatlera skatījumā, iespēja, ka ASV un Krievijas konfrontācija izvērsīsies plašāka pēc triecieniem Sīrijā ir kļuvusi daudz mazāka.

Bijušais prezidents vērtēja, ka Krievija ekonomiski ir vāja valsts, bet militāri vēlas būt spēcīgi, lai iegūtu kaut jel kādu ietekmi pasaulē. Nevarot gan noliegt, ka Krievijas bruņotie spēki pēdējos desmit gados tiešām ir būtiski attīstījušies.