Latkovskis: Krievija mēģina izmantot situāciju, lai radītu haosu Latvijā

 
©Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Krievija mēģina izmantot pašreizējo situāciju, lai radītu haosu Latvijā, taču tas neizdodas, uzskata Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

Komentējot Aizsardzības ministrijas (AM) paziņojumu par iespēju, ka no ārienes tiek organizēts plašs mēroga informācijas uzbrukums pret Latviju, Latkovskis pauda viedokli, ka Krievijas politika ir oportūnistiska, un tā mēģina radīt haosu, starptautiskās sabiedrības acīs parādīt Latviju kā neizdevušos valsti. "Viņi redz, ka situācija ir nokaitēta un pielej eļļu ugunij," uzskata politiķis.

Vienlaikus Latkovskis uzsvēra, ka tas nav saistīts ar pašu kriminālprocesu vai Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu. "Es pilnībā uzticos izmeklējošām iestādēm un uzskatu, ka jādara viss iespējamais, lai izmeklēšana notiktu raitāk," sacīja Latkovskis, norādot, ka jāprasa palīdzība ASV Federālās izmeklēšanas birojam (FIB) un Eiropas Birojam krāpšanas apkarošanai jeb "Olaf".

Krievija šādas situācijas mēģina izmantot un var to darīt arvien vairāk, tuvojoties vēlēšanām, uzsvēra Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs.

Kā ziņots, AM paziņojusi - ņemot vērā pēdējo dienu notikumus banku sektorā un Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu pastāv augsta varbūtība, ka no ārienes tiek organizēts plašs mēroga informācijas uzbrukums pret Latviju un, iespējams, ka arī notiks uzbrukuma turpinājums

Iespējams, tā ir ļoti plaša informācijas operācija, lai nomelnotu Latvijas tēlu Rietumu valstīs un grautu sabiedrības uzticēšanos valstij. Ar diezgan augstu varbūtību var paredzēt, ka šīs nav informācijas operācijas beigas, un sekos turpinājums. AM pieļauj, šis ir tikai sākums, lai no ārienes ietekmētu Latvijas iekšpolitiku un gaidāmās Saeimas vēlēšanas šogad oktobrī.

Tāpat ziņots, ka korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu pret Rimšēviču par kukuļņemšanu. Viņš paziņojis, ka nolēmis neatkāpties no amata.

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par "ABLV Bank" darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un "Norvik" banku.