Vējonis: Šaubas par tiesnešu godprātību maksātnespējas lietās nevar atstāt bez reakcijas
 
©f64

Šaubas par atsevišķu tiesnešu godprātību maksātnespējas lietās nevar atstāt bez reakcijas, šodien tikšanās laikā ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, Vējonis sagaida, ka Tieslietu padome rīkosies, lai sabiedrībai izskaidrotu publiski izskanējušo informāciju par vairāku tiesnešu apšaubāmu rīcību maksātnespējas lietās.

Sarunā ar Bičkoviču Valsts prezidents norādīja, ka tiesu varai pašai jāizvērtē un jāsniedz skaidrojums sabiedrībai saistībā ar plašsaziņas līdzekļos un profesionāļu diskusijās izskanējušajām aizdomām par atsevišķu tiesnešu rīcību. "Šaubas par tiesnešu godprātību nevar atstāt bez reakcijas. Tas vairo sabiedrības neuzticēšanos tiesu varai kopumā," teica Vējonis.

Bičkovičs bijis vienisprātis ar Valsts prezidentu, ka tiesu vara ir spējīga kritiski izvērtēt notikušo un meklēt nepieciešamos pilnveidojumus, lai novērstu šādu gadījumu atkārtošanās iespējas.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja publiski izskanējušos tiesnešu un nozares profesionāļu aicinājumus atklāti diskutēt par šiem jautājumiem. "Tas parāda tiesu varas spēku un sistēmas potenciālu - mums ir daudz godprātīgu un profesionālu tiesnešu, kuri vēlas stiprināt tiesiskumu," norādīja Vējonis.

Sarunas laikā Valsts prezidents ar Bičkoviču arī pārrunāja tiesnešu un tiesu darbinieku atlīdzības jautājumus. Valsts prezidents uzsvēra, ka tiesnešu atalgojumam ir jābūt konkurētspējīgam, lai spētu tiesneša darbam piesaistīt nozares labākos profesionāļus.