Saeima galīgajā lasījumā lems par MUN palielināšanu un minimālo sociālo iemaksu atcelšanu

© F64

Saeima šodien galīgajā lasījumā plāno lemt par mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmes palielināšanu un atteikšanos no minimālām sociālām iemaksām.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, paredzot MUN likmi palielināt līdz 15%. Savukārt uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 7000 eiro gadā MUN likme nākamgad būs 12%.

Deputātu atbalstītais ierosinājums paredz, ka 12% MUN likme būs izņēmums uz vienu gadu mazajiem uzņēmumiem. Pārējiem mikrouzņēmumiem nodokļa likme no nākamā gada būs 15%.

Vienlaikus komisija noraidīja "Vienotības" iesniegto priekšlikumu ļaut uzņēmumiem izvēlēties - maksāt sociālās iemaksas par visiem darbiniekiem un MUN likmi 5%, vai arī tikai MUN likmi 15%. Par šiem priekšlikumiem šodien lems Saeima.

Tāpat deputāti šodien lems par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa otrreizējai caurlūkošanai atgrieztiem grozījumiem MUN likumā, kas paredz izslēgt normu, ka mikrouzņēmumu nodokļa režīms darbosies līdz 2019.gadam. Grozījumi arī paredz noteikt, ka MUN režīms darbosies vēl gadu pēc tam, kad stāsies spēkā jaunais regulējums mazajiem uzņēmumiem. Tāpat nākamgad netiks ieviests nozaru ierobežojums MUN.

Saeima šodien lems arī par grozījumiem likumā par Valsts sociālo apdrošināšanu, kas paredz atteiksies no minimālām sociālām iemaksām.

Šodien pirms sēdes, plkst.8.30, šo likumprojektu skatīs Saeimas Sociālo un darba lietu komisija.

Kā ziņots, koalīcijas partijas arī nav panākušas kompromisu attiecībā uz nodokļu politikas izmaiņām. "Vienotība" līdz šim atturējusies balsojumos par šīm iecerēm, tāpēc atbalsts gūts ar opozīcijas balsīm.

Politika

Koalīcijas deputāti vērsušies ar lūgumu Saeimas prezidijā no šīs nedēļas Saeimas sēdes, kas paredzēta ceturtdien, 26.septembrī, izslēgt grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, iekļaujot to skatīšanu nākamajā Saeimas sēdē, jo pirms lemšanas par tiem nepieciešams plašāks skaidrojums no Patērētāju tiesību aizsardzības centra, aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama (P).