Piektdiena, 31.marts

redeem Atvars, Gvido

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Politika

PAR Saeimas atlaišanu parakstījušās vairāk kā 2400 personas

© Ekrānšāviņš no avīzes

Pirms nedeļas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrēja parakstu vākšanai biedrības "Varu Latvijas tautai" atkārtoti iesniegto tautas nobalsošanas ierosinājumu par Saeimas atsaukšanu. Portālā "www.latvija.lv" parakstījušies 2456 cilvēki.

Parakstu vākšanu šajā jautājumā biedrība rosināja jau pagājušajā gadā, bet šī parakstu vākšana noslēdzās bez rezultāta šā gada 13.novembrī. 12 mēnešu laikā iniciatīvas atbalstam biedrībai bija izdevies savākt tikai 514 vēlētāju parakstu.

Vēlētāju tiesības atsaukt Saeimu ir paredzētas Satversmē, un ierosināt tautas nobalsošanu par šo jautājumu var ne mazāk kā viena desmitā daļa jeb 155 224 vēlētāji. Tiesības ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas un gadu pirms Saeimas pilnvaru beigām.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīt tautas nobalsošanas ierosinājumu par Saeimas atsaukšanu vēlētāji var pašvaldību dzīvesvietas deklarēšanas vietās, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, novados pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītājiem, pie zvērinātiem notāriem un internetā - portālā "www.latvija.lv".

Parakstīties par šo vēlētāju iniciatīvu iespējams līdz 2017.gada 6.novembrim.