Pabriks būs EP galvenais ziņotājs par Eiropas ārējo robežu stiprināšanu

© F64

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V) apstiprināts par EP galveno ziņotāju Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumam par Eiropas robežu un krasta apsardzību, kas ir viens no EK ierosinātajiem soļiem cīņai ar migrācijas krīzi, aģentūru LETA informēja deputāta birojā.

Politiķis norādīja, ka ambiciozais EK priekšlikums varētu iezīmēt lūzuma punktu pašreizējā Eiropas Savienības (ES) pretrunīgi vērtētajā migrācijas politikā. Viņš arī skaidroja, ka nav iespējams atrisināt migrācijas krīzi, izglābt Šengenu, saglabāt vienoto tirgu bez nekavējošas ES ārējo robežu nostiprināšanas.

"Latvijai kā ES robežvalstij šis lēmums var palīdzēt nostiprināt arī Latvijas ārējo robežu, kas pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā ir ļoti būtiski. Esmu pagodināts par man uzticēto pienākumu, un es ļoti ceru, ka šis priekšlikums tiks pieņemts jau Nīderlandes prezidentūras laikā un parādīs ES spēju būt efektīvai," sacīja politiķis.

Viņš arī uzsvēra, ka jau pašlaik esot skaidrs, ka Eiropas robežu stiprināšana nebūs pietiekama, lai atrisinātu migrācijas krīzi, tajā pašā laikā tas ir reāls solis pareizajā virzienā.

Pagājušā gada nogalē EK nāca klajā ar priekšlikumu izveidot Eiropas robežu un krasta apsardzi, lai nodrošinātu ES ārējo robežu spēcīgu un kopīgu pārvaldību. Lai vēl vairāk palielinātu Eiropas iedzīvotāju drošību, EK ierosina sistemātiski ar attiecīgu datubāzu palīdzību pārbaudīt visas personas, kuras ieceļo vai izceļo no Šengenas zonas.

Plānots, ka Eiropas robežu un krasta apsardzē sadarbosies Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūra, kas izveidota uz "Frontex" pamata, un par robežu pārvaldību atbildīgās iestādes katrā dalībvalstī.

Lai EK priekšlikums tiktu īstenots, tam ir jāiegūst arī EP akcepts. Galvenā ziņotāja uzdevums ir analizēt tiesību aktu, konsultēties ar konkrētās jomas speciālistiem un citiem EP deputātiem, ieteikt politisko līniju, kādu būtu nepieciešams ieturēt un to prezentēt citiem deputātiem, pirms par to tiek balsots EP plenārsēdē.

Svarīgākais