Cik ātri braukt pa autobāni Vācijā, un kurās Eiropas valstīs aizliegts lietot navigācijas sistēmas, kas brīdina par fotoradariem? Katrā valstī ir spēkā specifiski, tikai tai raksturīgi Ceļu satiksmes noteikumi, kurus der zināt, ja vēlaties izvairīties no pārpratumiem. Lai atvaļinājumā nesabojātu noskaņojumu, If Apdrošināšana eksperti aicina ņemt vērā padomus, kas domāti tiem, kuri ar automašīnu ceļo pa Eiropu.
Gatavojoties tālākam braucienam, par neizbēgami svarīgu atribūtu ir kļuvusi automašīnas navigācijas sistēma. Dažām no tām ir arī papildu funkcija – brīdināšana par ātruma mērītājiem – , kas daudzās Eiropas valstīs ir nelegāla. Ātruma mērītāju detektoru izmantošana ir aizliegta Šveicē, Lihtenšteinā, Francijā un Vācijā. Sods par šīs prasības neievērošanu ir ap 1500 un vairāk eiro.
Mobilo tālruņu lietošana, braucot pie stūres ir aizliegta lielā daļā Eiropas valstu un sods par šādu pārkāpumu svārstās no 40 līdz pat vairākiem simtiem eiro dažādās valstīs. Bargākais sods par mobilā tālruņa lietošanu ir Īrijā, kur noteikts 1000 eiro sods. Savukārt, pieķerot otro reizi par šo pārkāpumu, ir noteikts 2000 eiro sods, kā arī var tik piemērots reāls cietumsods līdz 3 mēnešiem.
“Ceļojot pa Eiropu, neaizmirstiet regulāri paraudzīties atpakaļskata spogulī, lai jūs nepārsteigtu lielā ātrumā braucošs avārijas dienestu transportlīdzeklis un nenāktos patukšot savu maku. Austrijā, Vācijā, Čehijā, Slovēnijā un Šveicē par policijas, ugunsdzēsēju vai ātrās palīdzības automašīnas nepalaišanu ir naudas sods vairāku simtu eiro apmērā,” – brīdina If Apdrošināšana Transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis.
Kādā ātrumā drīkst braukt pa autobāni Vācijā?
Vācija ir viens no top 3 populārākajiem vasaras ceļojumu vai darba braucienu galamērķiem. Lieliski ierīkoto Vācijas ātrgaitas autostrāžu lielākajā daļā ātrums netiek ierobežots, tomēr ir ieteicams braukt ar ātrumu 130 km stundā. Vietumis ir ierobežojumi, tāpēc pievērsiet uzmanību par darbiem vai sliktiem laikapstākļiem brīdinošām ceļazīmēm! Sliktas redzamības apstākļos atļauts braukt ar ātrumu 50 km/h. Vadot dzīvojamo autofurgonu (kemperi) līdz 7500 kg, atļautais ātrums ir 100 km/h. Avārijas apstāšanās zīme ir jānovieto 100 m attālumā no automašīnas.
Apgriešanās uz autobāņa vai uz tā nobrauktuves nav atļauta un sods par šādu pārkāpumu ir 75 eiro. Savukārt par braukšanu vai apgriešanos nepareizā virzienā uz autobāņa paredzētais sods ir 200 eiro, kā arī soda punkti un vadītāja tiesību atņemšana uz vienu mēnesi. Protams, uz autobāņa nav atļauta arī auto novietošana un par to paredzēts sods 70 eiro apmērā.
Pāvels Valainis pievērš uzmanību arī tam, ka uz Vācijas autostrādēm ir jāievēro drošs attālums un kārtību uz tām pastāvīgi uzrauga ceļu policija. “Plānojot ceļojuma maršrutu, der zināt, ka jūlijā un augustā nedēļas nogalēs kravas automašīnām ar piekabēm jeb tā saucamajām “fūrēm” pa autobāņiem ir aizliegts braukt. Šo noteikumu ignorēšana paredz sodu 75 – 120 eiro apmērā,” – informē Pāvels Valainis.
Neatstājiet vērtīgas lietas auto salonā
Atstājot automašīnu citas valsts stāvlaukumā, pārliecinieties, vai salonā nav palikušas jūsu personīgās mantas – tās var izrādīties par vilinošu ēsmu zagļiem. Paturiet prātā, ka transportlīdzekļus ar citas valsts reģistrācijas numuriem vienmēr modri vēro garnadži.
“Praksē ne reizi vien ir bijuši atlīdzību pieteikumi, kad no automašīnas nozagtas visas ceļotāju lietas un zaudējumi sasnieguši pat vairākus tūkstošus eiro, jo bez apģērba un pārtikas produktiem nozagti arī dārga filmēšanas tehnika, tālruņi un planšetdatori. Savukārt, ja jūs uz automaģistrāles kāds cenšas apturēt un lūdz palīdzību tukšas riepas nomaiņā, atcerieties, ka jābūt modriem un jāizvērtē, vai tās nav zagļu izliktas lamatas,” – brīdina Pāvels Valainis.