Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pašlaik "visai vāji" tiek galā ar saviem pienākumiem, uzskata Saeimas priekšsēdētāja, bijusī parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
Politiķe uzsvēra, ka jautājums ir arī par NEPLP atsevišķu locekļu un arī padomes priekšsēdētāja Aināra Dimanta attieksmi pret Cilvēktiesību komisiju. Tas esot radījis pārdomas arī iepriekšējā Saeimas sasaukumā.
Tomēr ierosinājums par NEPLP atlaišanu būs jāizvērtē Cilvēktiesību komisijai, kad tā saņems šo iesniegumu, piebilda Mūrniece. Viņa akcentēja, ka šis jautājums ir ļoti nopietni jāpārdomā. "Padome īsti netiek galā ar saviem darba pienākumiem, dažs padomes loceklis strādā labāk, dažs varbūt mazāk pēc sirdsapziņas," pauda Saeimas priekšsēdētāja.
Vienlaikus viņa norādīja, ka viņa būtu piesardzīga jautājumā par NEPLP atlaišanu "tādā priekšlikumā, kādā tas iesniegts, lai netiktu radīts precedents, ka mediju regulators vispār nepastāv".
Mūrniece arī noraidīja NEPLP pārmetumus par uzbrukumu plašsaziņas līdzekļu neatkarībai. "Es domāju, ka tas neatbilst patiesībai, bet ar šādiem paziņojumiem NEPLP drīzāk mēģina aizsegt to, ko viņi kā amatpersonas nav izdarījuši, un aizsegt visai nihilistisko attieksmi pret Saeimas darbu," uzskata politiķe.
Jau ziņots, ka "Vienotības", Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un partijas "No sirds Latvijai" līderi ir parakstījuši iesniegumu Saeimas Prezidijam par NEPLP locekļu atlaišanu.
Iesniegumu iniciējusi LRA, bet to parakstījuši arī vairāku partiju līderi - Solvita Āboltiņa (V), Augusts Brigmanis (ZZS), Dainis Liepiņš (LRA) un Inguna Sudraba (NSL).
Prezidijs lūgts iesniegumu nodot atbildīgajai komisijai Saeimas lēmuma projekta sagatavošanai un virzīšanai parlamenta sēdē. Saeimas Prezidijs sanāks uz sēdi šodien plkst.15, kad arī lems, vai nodot šo iesniegumu Cilvēktiesību komisijai.