Kopš Ukrainas krīzes sākuma tur savas dzīvesvietas bijuši spiesti pamest vismaz 10 000 cilvēku, otrdien pavēstīja ANO bēgļu aģentūra, norādot, ka vissmagāk cietusi Krimas tatāru kopiena.
"Cilvēku pārvietošana Ukrainā sākās pirms Krimas marta referenduma, un kopš tā laika ir pakāpeniski pieaugusi," teikts ANO aģentūras paziņojumā.
"Vairums pārvietoto ir etniskie tatāri, bet vietējās varasiestādes ziņo, ka pēdējā laikā pieaugusi etnisko ukraiņu, krievu un jaukto ģimeņu reģistrācija," norādīja aģentūrā.
Ukrainas pārstāvis ANO Jurijs Sergejevs šonedēļ paziņoja, ka pēc Krimas aneksijas pussalu pametuši vairāk nekā septiņi tūkstoši tatāru pret viņiem vērstā spiediena rezultātā.
"Ukrainas varasiestādes ir satrauktas par situāciju Krimā, par iebiedēšanu, kratīšanām, Krimas tatāru iedzīvotāju apspiešanu," pārstāvja teikto citē radio "Amerikas Balss".
Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.
Medijos bieži parādās ziņas par represijām, kuras pret Krimas tatāriem uzsākušas okupācijas varasiestādes.
Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.