Amerikāņu zinātniekiem, iespējams, izdevies radīt gudrāko žurku pasaulē

Zinātnieki no ASV Džordžijas štata institūta apgalvo, ka viņiem izdevies radīt pašu gudrāko žurku pasaulē, „uzlabojot” vienu gēnu, vēsta newsru.com.

Eksperimenta panākumi dod cerības, ka nākotnē ar līdzīgu preparātu palīdzību varēs ārstēt plānprātību cilvēkam, kā arī kopumā paaugstināt cilvēka intelekta līmeni. Zinātnieki vēl dīgļa stadijā žurkulēnam ievadījuši ģenētisko materiālu, lai uzlabotu gēnu NR2B, kurš kontrolē atmiņu. Rezultātā žurka Hobijs – Džejs, kas tā nosaukta par godu Ķīnas multfilmas personāžam, trīsreiz ilgāk nekā ciltsbrāļi atceras redzētos objektus un labāk iegaumē ceļu labirintā.

Doktors Džo Czins, kurš vada pētnieku grupu, informē, ka žurkas panākumus var pielīdzināt piemēram, kad cilvēks varētu stundu ilgi atcerēties tikai vienreiz redzētu vai dzirdētu telefona numuru.

„Mūsu pētījums ļauj secināt, ka gēnam NR2B ir svarīga loma atmiņas procesos, skaidro pētnieks. Šis gēns palīdzētu izstrādāt preparātus atmiņas pastiprināšanai".

Doktors Czins pirms desmit gadien jau veica līdzīgu eksperimentu ar peli. Pēdējā pētījuma vērtība slēpjas tur, ka šādi uzlabot atmiņu var dažādām zīdītāju sugām, kas liecina par iespējamu tehnoloģijas pielietošanu arī cilvēku vajadzībām.

Zinātnieki neizslēdz iespēju, ka eksperimenti ar grauzējiem var palīdzēt, piemēram, Alcheimera slimības ārstēšanā.

Attiecīgu preparātu izstrādei var būt vajadzīgas vairākas desmitgades, tomēr daudzi speciālisti ir noskaņoti optimistiski.

Svarīgākais