Maltā par kokaīna kontrabandas plānošanu notiesāts Latvijas pilsonis

Maltā par kokaīna kontrabandas plānošanu notiesāts Latvijas pilsonis, kurš pirms diviem gadiem aizturēts Maltas starptautiskajā lidostā, vēsta "Times of Malta".

Zvērināto tiesa otrdien atzina 31 gadus veco Jāni Borušu par vainīgu kokaīna kontrabandas plānošanā, piespriežot viņam 12 gadu cietumsodu un 30 000 eiro (21 084 latu) soda naudu.

Aizturēšanas brīdī pie Boruša somā ar dubultu dibenu atrasti paslēpti trīs kilogrami kafijas un paracetamola.

Pēc prokuratūras novērtējuma, paslēptais sūtījums paredzēts kā kokaīna piemaisījums narkotiku tirgotājiem.

Savukārt Borušs, kurš pats sevi aizstāv tiesā, apgalvo, ka Maltā ieceļojis spēcīgā alkohola reibumā un nespēj izskaidrot, kāpēc somā ar divkāršu dibenu paslēpis kafiju un paracetamolu.

Vienlaikus Borušs norāda, ka nesaprot, kāpēc viņš tiek tiesāts par kafijas un bezrecepšu pretsāpju un pretdrudža medikamentu vešanu pāri robežai.

Tikmēr prokuratūra uzstāj, ka Borušs apcietināšanas brīdī nav bijis alkohola reibumā, jo citādi viņš Lielbritānijā nebūtu ielaists lidmašīnā.

Turklāt Maltas lidostā Borušs apcietināts no rīta, bet policijā viņš nopratināts tikai vakarā, līdz ar to, pat ja viņš ielidojot bija reibumā, uz nopratināšanas laiku viņš noteikti bija jau atskurbis.

Tāpat arī policija parasti nenopratina personu, kura ir alkohola reibumā, norāda prokuratūra.

Pēc aizturēšanas Borušs policistiem stāstīja, ka Maltā viņš ieradies ar reisu no Lūtonas lidostas. Pirms tam viņš Briselē no kāda afrikāņa saņēmis pārvešanai paredzēto sūtījumu, ko viņš uzskatījis par kokaīna kravu.

Par narkotiku pārvešanu uz Maltu Borušam solīti 700 eiro (492 lati).

Tiesnesis Maikls Malija uzlavēja Borušu par sevis aizstāvēšanu tiesā, norādot, ka viņa pieredzē šis ir pirmais gadījums, kad apsūdzētais pats sevi aizstāv.

Pasaulē

Katru piektdienu Krievijas Tieslietu ministrija papildina savu tā saucamo ārvalstu aģentu sarakstu. Sarakstā iekļautie cilvēki automātiski tiek ieskaitīti valsts ienaidnieku kārtā – viņiem draud naudas sodi un pēc tam arī kriminālatbildība par to, ka viņi sociālajos tīklos nav norādījuši savu statusu vai arī nav iesnieguši, piemēram, valsts pieprasītos nepieciešamos ziņojumus par saiknēm ar ārzemēm. Par to, kā izpaužas šīs represijas un karš pret saviem pilsoņiem, informāciju apkopojuši ziņu platformas “www.currenttime.tv” žurnālisti.

Svarīgākais