Grieķija nevēlas pakļauties Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) prasībām par papildu atalgojuma samazināšanu valsts sektorā strādājošajiem, ceturtdien atklāja vārdā neminēts informācijas avots Grieķijas Finanšu ministrijā.
SVF Atēnām pieprasa veikt "papildu atalgojuma apmēra samazināšanu", taču pret to aktīvi iebilst Grieķijas finanšu ministrs Jannis Sturnars.
Starptautiskie kreditori pieprasa Grieķijai īstenot reformas, kas tai jāveic, lai varētu saņemt aizdevumu.
Ja Grieķija ar aizdevējiem varēs panākt vienošanos par jauniem taupības pasākumiem, tai tiks piešķirts tik ļoti nepieciešamais nākamais aizdevuma maksājums 31,5 miljardu eiro (22,1 miljarda latu) apmērā.
Līdz šim Grieķija ar kreditoriem vienojusies par taupības pasākumiem "8,5 līdz 9,5 miljardu" eiro apmērā, bet trešdien puses vienojušās par veidiem, kā ietaupīt vēl divus līdz trīs miljardus eiro.
Kopumā Atēnām jārod veids, kā samazināt valsts budžeta izdevumus par 11,5 miljardiem eiro (8,08 miljardiem latu).
Kā atklāja vārdā neminētā amatpersona, vissvarīgāk ir panākt, lai finanšu ministra priekšlikumus attiecībā uz izdevumu samazināšanu atbalsta arī koalīcijas partneri.
"Kamēr Sturnars un viņa komanda cīnās par atlikušo palīdzības programmas daļu, mēs nejūtam palīdzīgu roku, tikai kritiku un kurnēšanu," norādīja informācijas avots.
Premjerministrs Antonis Samars ceturtdien sasaucis koalīcijas sēdi.
Kā liecina vietējo plašsaziņas līdzekļu rīcībā esošā informācija, koalīcijas partneri neatbalsta priekšlikumu paaugstināt pensionēšanās vecumu no pašreizējiem 65 līdz 67 gadiem.
Arī plānotā atalgojuma samazināšana sabiedriskajā sektorā strādājošajiem, visticamāk, izraisīs plašus protestus, jo valsts ierēdņiem pēdējo divu gadu laikā alga samazināta par 25% līdz 40%.
Kā otrdien atzina pats Sturnars, pašreizējās pārrunas ar ES un SVF pārstāvjiem ir sarežģītas.
26.septembrī Grieķijā notiks ģenerālstreiks pret valdības iecerēto izdevumu samazināšanu.