Francijas parlaments atceļ Sarkozī ieviesto sociālo PVN

Francijas parlaments otrdien atcēla iepriekšējā Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī ieviesto tā dēvēto sociālo pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Kā vēstīts, Francijas valdība februāra sākumā vienojās par PVN likmes paaugstināšanu par 1,6 procentpunktiem.

Bija plānots, ka jaunā PVN likme 21,2% apmērā stātos spēkā 1.oktobrī.

Ar PVN likmes paaugstināšanu Francijas valdība cerēja budžetā iekasēt papildu 10,6 miljardus eiro (7,44 miljardus latu).

Tā dēvētā sociālā pievienotās vērtības nodokļa mērķis bija novelt sociālās apdrošināšanas maksājumu nastu no darba devēju uz patērētāju pleciem, vienlaikus veicinot Francijas uzņēmumu konkurētspēju.

Tomēr jaunais Francijas prezidents Fransuā Olands pauda viedokli, ka sociālā PVN ieviešana nav godīga un ka tā ir pārāk apgrūtinoša patērētājiem, tajā pat laikā tā arī ir neefektīva konkurētspējas uzlabošanā.

Parlaments arī atcēla nodokļu atlaides virsstundu darbam.

Iepriekšējās valdības lēmumu atcelšanu parlaments skaidroja ar nepieciešamību sasniegt budžeta deficīta samazināšanas mērķus.

Pasaulē

Zem Ibizas pasaulslavenās ballīšu skatuves lāzergaismām un pulsējošā ritma slēpjas skarba realitāte: padziļināta mājokļu krīze, kas daudzus vietējos iedzīvotājus un sezonas strādniekus piespiež nonākt bezcerīgos sadzīves apstākļos, vēsta “The Independent”.

Svarīgākais