Ar pilnu jaudu sāk strādāt pirmais kopš katastrofas iedarbinātais Japānas kodolreaktors

Pirmdien Japānā ar pilnu jaudu sācis strādāt pirmais kodolreaktors, kura darba atjaunota kopš pagājušajā gadā pieredzētās katastrofas Fukušimas atomelektrostacijā (AES).

Pirmdien ar pilnu jaunu atsākusi darboties Oi atomelektrostacija Japānas rietumos.

"Reaktors jau pārslēdzies uz stabilu ražošanas režīmu bez jebkādām grūtībām," informē kompānija "Kansai Electric Power Co." (KEPCO).

Līdz ar darbības atjaunošanu Oi spēkstacijā pielikts punkts gandrīz divus mēnešus ilgušajam atomelektrostaciju darbības pārtraukumam.

Japānas premjerministrs Josihiko Noda 16.jūnijā apstiprināja divu kodolreaktoru darbības atjaunošanu Oi atomelektrostacijā.

Šāds solis sperts tāpēc, lai izvairītos no vasaras karstuma radītā elektroenerģijas trūkuma. Tomēr tas sadusmojis daudzus japāņus, kuriem ir bažīga attieksme pret atomenerģiju pēc pagājušā gada marta cunami izraisītās avārijas Fukušimas AES.

Kā liecina raidorganizācijas NHK veikta aptauja, 25% iedzīvotāju atbalsta reaktoru iedarbināšanu Oi atomelektrostacijā, pret to ir 32%, bet sava viedokļa nav 38%.

Līdz pagājušā gada postošajai zemestrīcei un tai sekojošajam cunami Japāna trešdaļu sava elektroenerģijas patēriņa nodrošināja ar kodolspēkstaciju palīdzību.

Kopš tā laika sabiedrībā valda neuzticība pret kodolenerģiju, un šobrīd teju visi 50 Japānas kodolreaktori ir apturēti, lai veiktu papildus drošības pārbaudes.

Pasaulē

2023. gada 7. oktobrī Palestīnas teroristu grupējums “Hamas” iebruka Izraēlā, tur sarīkoja asiņainu slaktiņu: teroristi noslepkavoja 1200 cilvēku un sagrāba aptuveni 250 ķīlnieku. Visvairāk cietušo bija sievietes, kuras izvaroja, sakropļoja un pēc tam nošāva. Izraēla atbildēja ar militāru operāciju Gazas joslā. Ir pagājis gads. Ko par esošo situāciju domā Kārlis Daukšts un Juris Rozenvalds?

Svarīgākais