Vairāk nekā miljards Āzijas iedzīvotāju naktī uz pirmdienu krāšņās svinībās sagaidījuši Pūķa gada iestāšanos pēc ķīniešu kalendāra. Pūķis tiek uzskatīts par vienu no visveiksmīgākajām ķīniešu kalendāra zīmēm, tādēļ ļaudis, vēlot cits citam labu, izteikuši cerību, ka jaunais gads nesīs vairāk panākumu.
No Pekinas līdz Bangkokai un no Seulas līdz Singapūrai debesis naktī uz pirmdienu iekrāsoja krāšņas uguņošanas, daudzi Āzijas valstu iedzīvotāji bija veikuši ievērojamus attālumus, lai svētkus sagaidītu ģimenes lokā, bet vakar pienāca laiks tempļu apmeklējumam, vēsta AP. Tradicionāli Jaungadu pēc ķīniešu kalendāra atzīmē Ķīnas, abu Korejas valstu un Vjetnamas iedzīvotāji, taču gadu gaitā viņiem pievienojušies arī citu Āzijā dzīvojošo tautību pārstāvji un, protams, tūristi, kuriem šajās dienās gadījies atrasties reģionā. Piemēram, Filipīnās šogad jaunā gada pirmā diena – 23. janvāris – pirmo reizi oficiāli bija noteikta par svētku dienu.
Ķīniešu jaunais gads ir svētki, kas tradicionāli tiek sagaidīti ģimenes lokā – to priekšvakarā gan lidmašīnas, gan vilcieni, gan autobusi bijuši pārpildīti. AFP vēsta, ka neierasts klusums valdījis Malaizijas galvaspilsētā Kualalumpurā. Aptuveni 25% tās iedzīvotāju ir etniskie ķīnieši, kuri svētku brīvdienās devušies apciemot tuviniekus. Arī daudzi Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas iedzīvotāji svētkus atzīmēja provincē, taču pilsētas iepirkšanās rajonus pārplūdinājuši desmitiem tūkstoši turīgu tūristu no Ķīnas, kuri kopā ar tuviniekiem nolēmuši Jaungadu sagaidīt ārzemēs. «Viņu ir tik daudz, ka man liekas, ka es eju pa kādas Ķīnas pilsētas ielu,» sarunā ar AFP sacījis dienvidkorejiešu students Parks Jeun Jons. Līdzīga situācija ir Tokijā, kur universālveikala Mitsukoshi vadība pat nolīgusi papildu tulkus no mandarīnu valodas, lai raitāk apkalpotu ķīniešu viesus. Jāpiebilst, ka daudzās Āzijas valstīs ir lielas ķīniešu kopienas un tieši čainataunās svinības situšas augstāko vilni.
Pūķis – simbols, kas ilgu laiku bija rezervēts tikai Ķīnas imperatoram – simbolizē gan karalisku izcelsmi, gan bagātību, gan varu, tādēļ nav pārsteigums, ka daudzas ģimenes tieši šajā gadā ieplānojušas laist pasaulē pēcnācējus. Aģentūra Xinhua vēsta, ka vairākos Pekinas dzemdību namos palātas ir rezervētas līdz pat augustam. Singapūras premjers Lī Hsjens Lungs savā Jaungada uzrunā aicinājis tautiešus Pūķa gadā uzlabot dzimstības rādītājus, brīdinot, ka pretējā gadījumā valsts augošajai ekonomikai nāksies aizvien vairāk paļauties uz viesstrādniekiem.
Virkne astrologu un zīmju tulku brīdinājuši, ka Pūķa gads var nest gan dabas katastrofas, gan jaunas finanšu nebūšanas jau tā nestabilajai pasaulei. Piemēram, Honkongas fenšui guru Entonijs Čangs brīdinājis par «nopietnu korupcijas skandālu», kas 2012. gada otrajā pusē piemeklēs Ķīnu, prognozējot, ka vairākas augsta līmeņa amatpersonas būs spiestas atkāpties un nonāks ieslodzījumā vai pat mirs.
Gads ar traģēdiju sācies Ķīnas Huaņas provincē – divi brālēni sastrīdējušies par zemes īpašuma tiesībām, un viens no viņiem pie Vecgada svētku galda aktivizējis pirotehniskās ierīces. Sprādzienā gājuši bojā pieci un ievainoti seši cilvēki. Bet Pekinā pēc iespaidīgās uguņošanas ievērojami pastiprinājies gaisa piesārņojums, un vakar pilsēta bija tīta biezā smogā.