Sarkozī: Grieķijas uzņemšana eirozonā bija kļūda

Francijas prezidents Nikolā Sarkozī intervijā Francijas televīzijā negaidīti paziņojis, ka Grieķijas uzņemšana eirozonā 2001. gadā, bijusi kļūda.

"Nevajadzēja toreiz to darīt, jo Grieķijas valdības publiskotie ekonomikas rādītāji nebija patiesi," sacīja Sarkozī.

Turpretī Grieķijas ārlietu ministrs Stavros Lambrindis uzsvēris, ka, ieskaitot visas problēmas, Grieķija nav pašreizējās eirozonas parādu krīzes cēlonis.To pašu redzam arī Portugālē, Īrijā. Spānijā un Itālijā. Ir bezjēdzīgi vienu valsti padarīt par grēkāzi, ja lieta saistīta ar Eiropas kopējo problēmu, norāda ārlietu ministrs.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības līderi trešdien pieņēma lēmumu eirozonas krīzes izplatības ierobežošanā, kas tostarp paredz arī Grieķijas parāda samazināšanu par 50%. Sarkozī paudis pārliecību, ka Grieķija, pateicoties minētajam risinājuma, varēs radušos situāciju savā valstī vērst par labu.

Ja Grieķija paziņotu par defoltu, tas izraisītu domino efektu, sev līdzi aizraujot pārējās valstis, domā Sarkozī.

Savukārt, Grieķijā lēmums samazināt šīs valsts parādu uz pusi izraisījis neapmierinātību – parlamentārās opozīcijas līderis Antonis Samaras kritizējis Eiropas Savienības pieņemto lēmumu norakstīt 50% no valsts parāda, kas atrodas investoru rokās.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais